Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Előfordulhat kiszáradás...

Előfordulhat kiszáradás akkor, ha egy ideje nem iszok normálisan?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy már egy pár hónapja van egy olyan pszichés problémám, hogy parázok attól hogy bármi olyat lenyelek, ami káros lehet a szervezetemre. És egy ideje már az is van, hogy ha úgy gondolom van hogy nem is iszok, van hogy órákig. És hát nem tudom, inni iszok minden nap természetesen, de előfordulhat a kiszáradás?
2022. jan. 20. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordulhat, de ezt lehet kezelni házilag, ha nekiállsz és iszol rendesen
2022. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Igyál rendesen és keress fel pszichológust.
2022. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, számítottam rá. Járók pszichológushoz, viszont valamiért úgy érzem hogy nem tud ezen segíteni..
2022. jan. 20. 22:16
 4/9 A kérdező kommentje:
De akkor ha ráveszem magam, és iszok rendesen mint ez előtt, akkor nem lesz probléma, ugye?
2022. jan. 20. 22:20
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem a te dolgod, hogy eldöntsd, hogy a pszichológus min tud segíteni meg min nem. Ez szorongás, és azon tud, habár lehet, hogy gyógyszerrel is meg kell támogatni. Az okát kell kideríteni, az önbizalmadat felépíteni. Itt nem a vízzel kell harcolni. Próbálj meg finomabbakat inni, például teát, gyümölcslét, tejes italokat, levest (kivéve ha túlsúlyos vagy). Azért ha valamennyit iszol és nem látszik rajtad semmi, pl nem száraz a bőröd, nem karikás a szemed, akkor nem fenyeget a kiszáradás.
2022. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Azt tudtad, hogy ha végigsétálsz egy forgalmas út mellett, akkor rengeteg káros anyagot lenyelsz? Ilyeneket, hogy benzingőz, szén, por, és hasonlók. Ilyen alapon akkor levegőt sem fogsz venni mostantól?
2022. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat az 5. illetőnek, nem vagyok túlsúlyos hála istennek, és természetesen megfogadom a tanácsaid, egyébként a pszichológus is azt mondta hogy ez szorongás. Tisztában vagyok már vele régóta, csak van hogy már nem próbálok tenni ellene. Régóta van már..

És igen, igazad van neked is, hogy igazából ennyi erővel akkor már levegőt se vegyek mert a sok füst meg a többi, de valahogy az nem érdekel sose, de teljes mértékben igazad van neked is.

2022. jan. 20. 22:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálok ezzel kezdeni valamit, és köszönöm hogy írtatok, hálás vagyok érte.
2022. jan. 20. 22:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem evészavar miatt volt kiszáradásom, egyszerűen nem tudtam inni. De hidd el ahogy kezdesz kiszáradni észre fogod venni. Szóval reggel ha felkelsz akkor a nyelved és az egész szád száraz lesz. Nem kicsit nagyon. Szóval egy csepp nedvesség sem lesz benne. Elég kellemetlen érzés. Csak én ekkor még nem voltam tudatában a betegségemnek és azt hittem ez normális. Hát mint kiderült a kórházban nem volt az xd. Szóval adj bele mindent. Ha nem is csapvizet, egy jobb minőségű palackozott vizet nyugodtan ihatsz, arra annyi szabályozás van, hogy káros anyag nem jut a szervezetedbe. De a levesek is nagyon jók, ott minden baktérium kimegy a kajából és meg hidratál is
2022. febr. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!