Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rántott gombától lehetek így?

Rántott gombától lehetek így?

Figyelt kérdés

Gyorsétteremben ettem kb 2 órával ezelőtt rántott gombát.

Kb fél órája fáj a gyomrom és hányingerem van,lehet ettől?

Gondolom csiperke volt.


2022. febr. 1. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, az is, hogy nem volt friss, de lehet nem a gombának volt baja, hanem az olajnak, amiben sütötték. Sok helyen használják úgy, hogy több mindent sütnek benne. Plusz a gomba jól magába szívja a zsiradékot.
2022. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Akár ettől is lehet. Lehet a gomba a gond, de az is lehet hogy a panírral volt gond, vagy alapvetően valamelyik összetevőjét nem bírja a gyomrod, de a tartármártás is lehet a ludas


Nyugodtan hívd fel az éttermet, kérdezd meg hogy más esetleg nem panaszkodott-e étkezés után hasonló tünetekre akik ugyanazt fogyasztották.

2022. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ha nem volt friss nem gond hogy elfogyasztottam?

Mit vegyek be?

Ráadásul szoptatom a kisfiamat neki nem lehet baja ugye?

Szódabikarbóna jó lehet?

2022. febr. 1. 16:06
 4/14 A kérdező kommentje:
Még ha felhivnám is nyilván azt mondják hogy semmi gond nem volt senkinek.
2022. febr. 1. 16:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak egyedül te ettél? Nem hinném, hogy bármi bajod lesz. Ég a gyomrod? Én nem szeretek ilyesmire bevenni semmit, egy kis tej szokott segíteni.
2022. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen csak én ettem,más nem egyedül voltam.Nem ég hanem mintha görcsölne,fájna.

Iszok tejet hátha segit

2022. febr. 1. 16:10
 7/14 anonim ***** válasza:
De simán lehet az olaj is, amiben sütötték, én múltkor olyantól lettem rosszul. De éreztem az ízén is, hogy régi olaj volt. :/
2022. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ilyen még sosem fordult elő velem de most nagyon rosszul vagyok.
2022. febr. 1. 16:17
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Máskor nem szokott bajod lenni a gombától?

A gomba az egyik legerősebben allergén élelmiszer, emellett a magas kitintartalma miatt nehezen emészthető.

Alaposan megrágtad? Az is előfordul, hogy valaki gyorsan, kapkodva eszi a gombát, nagy darabokban, nem rágja meg eléggé. Ilyenkor is okozhat gyomorfájdalmat, emésztési gondokat.

Ha valaki nyilvános helyen fogyasztott gombát, és orvoshoz megy, hogy rosszul van, azt regisztrálják, nyilvántartásba kerül, szóval ha másnak is lettek panaszai, annak nyoma van.

Elméletben nyilvános helyen csak számlával igazolt, hivatalos helyről származó gombát szolgálhatnak fel. Amúgy mérgező gombának most nincs szezonja, tehát 3 esetet tudok elképzelni: 1. esetleg nem volt friss a gomba, 2. a sok, ki tudja hányszor használt sütőolaj a gond, 3. nem kellőképpen rágtad meg a gombát, vagy túl sokat ettél belőle, és ezért okozott emésztési problémát. Esetleg allergiás vagy érzékeny vagy magára a gombára, annak valamelyik összetevőjére.

2022. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Korábban nem tűnt fel gomba evésnél hogy rosszul vagy?

Csak mert a gomba konkrétan szinte emészthetetlen és nagyon megterheli a gyomrot.

Én mindegy milyen gombát eszek kivégzi a gyomromat és puffatod, görcsöl, enni nem bírok stb.

2022. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!