Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A fehérjének van káros hatása...

A fehérjének van káros hatása a májra vagy vérnyomásra?

Figyelt kérdés

Zsírmájam van és edzéskor szoktam fehérjét inni. Valamint volt vérnyomás ingadozásom ami kezelve van, és általában mindig tökéletes.

A fehérje por lehet káros hatással a májra vagy vérnyomásra?

21/f



2022. márc. 1. 09:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét esetre kérdezel rá b+, szerinted jó ötlet vaktában lődözni?
2022. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted sok 21 éves fiú van itt, akinek zsírmája van, ingadozó vérnyomása van, ami alapvetően kezelve, ezért általában tökéletes, de néha nem, és edzéskro szokott fehérjét inni? Szerintem nem sok. De még ha van is, akkor bárki írhat neked bármit? Ha most én random, névtelen kommentelőként azt írom neked, hogy a fehérje por semmilyen káros hatással nem lesz a májbetegségedre és a vérnyomás-problémádra, fogyaszd nyugodtan heti háromszor-négyszer, te pedig szót fogadsz nekem, mert jó kutya vagy, aztán pár hónap múlva az állapotod rosszabodik, akkor ki a hülye? Én vagy te? Szerintem te, de rohadtul!

Most mennyiből állna felhívni legalább a házi orvosodat? Még az is többet ér, mint a nulla végzettséggel rendelkező felhasználók válasza. Bár nekem ha a sorsomról, az egészségemről van szó, akkor én egyetlen kérdés miatt is felkeresek egy szakorvost. Nem néznek hülyének, le se szarják, miért mész hozzájuk. De én inkább kérdezek butaságot tőlük, minthogy nyomorult kommentelők válaszaik alapján cselekedjek, aztán az életminőségem bánja.

2022. márc. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Rendben van
2022. márc. 1. 12:57
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a Testépítés témakörbe írtam, gondoltam olyan emberek válaszát fogom kapni akik valaha is jártak edzőterembe és jobban képben vannak az ilyen dolgokkal."


Én válaszoltam, 2, 4, 9-es komment az enyém.

1. Nem tudom, hová írtad ki először, de az Egészség-Táplálkozás kategóriában vagyunk, lehet a moderátor áttette, de én már csak ezt látom, de tökmindegy, részletkérdés.

2. Képzeld jártam edzőterembe, és képben is vagyok "az ilyen dolgokkal", azért írtam, hogy a TÚLZOTT FEHÉRJE FOGYASZTÁS lehet káros, még egy egészséges ember számára is, hosszú távon! Tehát zsírmájjal, ingadozó vérnyomással inkább egy orvossal, szakértővel, dietetikussal konzultálnék, nem pedig gyúrósokkal.

Sokra megyek azzal az infoval, hogy heti 3-4x eszel 30 g port. Kellene legalább egy havi étrended pontos, grammra kimért adagokkal, számolva a makrókat, és akkor látjuk, hogy mennyi fehérjét viszel be.

És nincs olyan nagy különbség a fehérje por, és a hússal bevitt fehérje közt. Mesterségesen lett kinyerve a tejsavó fehérje, de az attól még tejfehérje. Egyszerűbb porként bevinni, mint meginni egy csomó tejet, és azzal egyidejűleg egy csomó zsírt meg szénhidrátot is.

Olvasd már el a kommenteket még egyszer, nem látod, hogy mindenki jobban ért hozzá, mint te? Mégsem mész ezzel szakemberhez, mert félsz, hogy hülyének néz.

2022. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Okés
2022. márc. 1. 15:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!