Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vitamin szedése okozhat...

Vitamin szedése okozhat fejfájást (D, C vitamin)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már gyakrabban feltűnt, hogy az azt követő nap, amikor beveszek multivitamint, vagy csak szimplán D, illetve C vitamint, fáj a fejem. Nem lüktet, meg nem erősödik nap közben, csak olyan tompa, illetve konstans nyomást érzek a szemem mögött és a halántékomnál, néha a tarkómnál. A fejfájáscsillapítók nem használnak az ilyen fejfájásoknál valamiért (algopiryn, cataflam).

C vitaminból 1000 mg-t veszek be kétszer egy héten, illetve D vitaminból 2000 NE-t is kétszer egy héten, bár pont emiatt tesztből most 1-2 hónapig nem szedtem egy fajta vitamint sem. Amikor nem szedtem nem is fájta a fejem. Néha igen, de az rendes front hatására való fejfájás volt, fájdalomcsillapító hatására el is múlt. Tegnap eszembe jutott, hogy már rég nem vettem be vitamint, mondom kipróbálom, hogy hátha tényleg ettől van, vettem be C és D vitamint is, erre ma meg újra fáj a fejem, csillapító hatására nem enyhült...

Interneten utána olvastam volna, de semmit nem írnak vitamin által okozott fejfájásról. Abban a kontextusban igen, hogy vitamin hiánya okozhat fejfájást, illetve erős vitamin túladagolás hasfájás/ájulás/szapora szívverés/vese panaszok mellett okozhat fejfájást, de ahhoz tényleg sok vitamint kell bevenni, szóval ezek kizárva. Egyszóval nem találtam semmi kézzelfoghatót a problémámra.


Vitamint kéne szedni, D vitamint is, meg C vitamint is, mert ezt a szervezet nagyon nehezen veszi fel, vagy szinte egyáltalán nem, viszont nagyon rossz így, hogy másnap mindig megfájdul a fejem és kb. kukába meg az a nap...


Ebben kérem a segítségetek. Valaki járt már így? Vagy tud olyanról, akinek szintúgy volt fejfájása normál adag vitamin beszedése után? Mi lehet az oka?


Előre is köszi a válaszotokat és a segítséget! :)



2022. márc. 8. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek biztosan nem okoznak fejfájást, még nagyobb mennyiségben sem. Azaz ha naponta szednél 1000mg C ill a 2000NE D t akkor sem.
2022. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, gondolom, de tényleg csak akkor kezd el fájni másnap, amikor beveszek... Ezért is próbáltam ki, hogy kb 1-2 hónapig nem vettem be semmit. Tegnap igen, erre ma már fájt. :(
2022. márc. 8. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Bő folyadékkal veszed be? Iszol elég vizet?

Próbálj meg egy másik fajtát, esetleg cseppes verziót, étkezés után bő folyadékkal vedd be.

Nem gondolom, hogy a vitamin okozza, de próbálj másikat.

2022. márc. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"tényleg csak akkor kezd el fájni másnap, amikor beveszek... Ezért is próbáltam ki, hogy kb 1-2 hónapig nem vettem be semmit. Tegnap igen, erre ma már fájt."

Lehet, hogy azért, mert eleve így állsz hozzá, mert bemeséled magadnak.

2022. márc. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bubachangh ***** válasza:
Nekem konkrétan a Supradyntól fájt a fejem.
2022. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!