Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vki vélemény a bioextra...

Tamarakira kérdése:

Vki vélemény a bioextra beauty caps étrend kiegészítőről? Nagyon hullik a hajam, gyenge a körmön.

Figyelt kérdés
Nagyon fontos hogy én oda figyelek hogy a megadott kalóriánál ne egyek többet ez káros rám nézve? Úgy gondolom a problémáimon segíthet egy kis vitamin ezért választottam ezt a kapszulát👆🏽

2019. júl. 17. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

pontosan mi az átlagos napi étrended?

háziorvosnál / bőrgyógyásznál voltál már a problámával?

2019. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy reggeli pl. 1 péksütemény, rántotta vagy hasonló

Ebéd: van hogy ki marad vagy pl előző napi házi rizses Kínai (ez volt tegnap)

A vacsora pl fasírt vagy meleg szendvics esetleg gombás makaróni hasonlók. Orvoshoz azért nem mentem el mert itt szerintem kb. arcon röhögnének a problémával🤷🏽

2019. júl. 18. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát egész nap szemetet eszel, szedj be bármilyen multivitamint, kezdj el valami normàlis étrendet: sokkal kevesebb szénhidrát, több fehérje és több zöldség ill. alacsony cukortartalmú gyümölcsök.

Menj el a háziorvoshoz, csináltass teljes vérképet! Nagy eséllyel vashiányod van, amit a doki kezelni tud.


Emellett ha nem sportolsz heti 3x1 órát, akkor állj neki illetve minimum napi 2,5, de inkább 3 liter víz!

2019. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kalória szempontjából kb elhanyagolható 5-30kalória között vannak a vitaminok, attól függően, hogy olajos-e, folyadék-e, cukor bevonat van-e rajta stb. azt nem ismerem amit te írsz és lusta vagyok rákeresni, de 30 kalóriánál szinte kizárt, hogy több legyen.

(A legtöbb beauty vitamin teli van B-vitaminokkal egyébként, ami növeli az étvágyat, főleg a B6 vitamin)


A péksüti meg kínaikaja elég kalóriadús dolgok, ráadásul üres kalória + nagyon magas a szénhidráttartalma a fel nem használt szénhidrátokat pedig a tested zsírrá alakítja és elraktározza. Sokkal jobban tudnád támogatni a fogyást, ha zöldségeket és magas fehérjetartalmú dolgokat ennél (pl. csirkemell, tonhal) ha nem szeretsz főzni akkor pl konzerv zöldbabban, gombában, koktélparadicsomban, uborkában, savanyú kápiban alig van kalória. Lehet nem annyira finomak, de elsősorban nem azért kell enni, mert finom, hanem azért, hogy ne halj meg.

Magasabb kalóriatartalmú, de nagyon egészséges a sárgarépa, avokádó, áfonya, cékla.

A zsírszegény kefír és joghurt is a barátod :D


Lehet furán hangzik, de én a bébiételekre vagyok rákattanva és azokat nagyon tudom ajánlani, mert kevés bennük a kalória, viszont gmo mentesek, szigorúan ellenőrzött összetevőkből készülnek és nagyon tápanyagdúsak! Én napi 1-2t szoktam enni, főleg nasi helyett, mert laktózérzékeny vagyok és így a csokik, joghurtok nálam kilőve... de egy gyümölcsös-gabonás bébiétel totál kielégíti az édesség utáni sóvárgásomat.


Csak azt tudom mondani, hogy nagyon vigyázz magadra. Én anorexiás voltam és azóta baromira odafigyelek arra, hogy regeneráljam a testemet, mert egyik orvostól járok a másikhoz annyira tönkretettem magamat. Én nem az a sikersztoris anorexiás vagyok, aki lement 28 kilóra aztán makk egészséges. Én még 40 alá sem tudtam lemenni, pedig volt, hogy hetekig csak napi 4 pohár kávét ittam amíg össze nem estem... és most itt vagyok 25 évesen és egy fél napos kirándulásra nem tudok elmenni mert nem bírja a szívem, tönkrementek a fogaim, összeestek az izmaim, volt, hogy fel sem bírtam kelni mert lumbágóm volt emiatt, jelenleg röntgeneznek mint az állat, mert nincs elég kalcium a szervezetemben, tönkrement a szemem... ezekről valahogy senki sem beszél, amikor arról beszélnek, hogy egy anorexiás meggyógyul. Minden betegségnek vannak szövődményei. És sajnos nem kell anorexiásnak és nagyon vékonynak lenni ahhoz, hogy súlyos hiánybetegség alakuljon ki valakinél. Úgyhogy szedj vitamint, és mellette egyél rendesen, ne járj úgy mint én. A hajhullás és gyenge köröm az első figyelmeztető jel, hogy valami nincs rendben.


A vasat pedig nagyon jól írja az előző válaszoló, nagyon sokszor a vashiány okoz hajhullást és azok alapján amiket eszel a vashiány szinte tuti.

2019. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 23. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!