Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Durva székrekedés ellen?

Durva székrekedés ellen?

Figyelt kérdés

Már 6 napja alig van székletem,és íngerem sincs (vagyis minden nap van csak bogyós, kb.2-3 kisebb bogyó)

Már 2 napja hányingerem is van emiatt,illetve ma a hasam is elkezdett fájni,és mostanra sem javult a helyzet.

Sok vizet iszok,viszont keveset eszek egy nap,és azt is rendszertelenül.(iskola és a stressz miatt, sajnos ha akarnék se tudnék sokat enni)

Már próbáltam a szilvalekvárt is,illetve a kávét,a langyos tejet,sőt az összeset egyszerre,de egyik sem hozott eredményt.

A szüleimnek még nem szóltam,mert eléggé kínosnak tartom,viszont ha holnap rosszabbodik a helyzet muszáj lesz szólnom,nem akarom hogy még nagyobb baj legyen belőle.

Milyen módszerek vannak még ilyen durva székrekedés esetén?



2022. márc. 17. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Lidőlben kapható 100as almalé 250-300 körül mérik literes. Én lehúztam belőle egy litert úgy fostam, mint a tüzér ló.
2022. márc. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Lekvár, johurtes piszok sok víz! És glicerines kúp, az 5 perc alatt kihozza, tapasztalat.
2022. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Én egyszer szorulásra megettem egy csomag aszalt szilvát, majd ráittam egy csomó kamilla teát. Egy órán belül nemhogy sikerült székletet produkálnom, de még be is fostam, amikor pont lehajoltam valamiért.
2022. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Levolac gyógyszertárban recept nélkül kapható széklet lazító, nem okoz hozzászokást.

Esetleg kaukázusi kefirt iszogass. A has melegítése (pl ülj be legalább fél órára meleg vizes kádba), körkörös masszírozása (óra mutatóval ellenkező irányba) is segíthet.

2022. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Lehet kapni azt a löttyöt amit béltükrözés előtt szoktak inni. Attól minden kijön bentről. Ha jól tudom endogol a neve.
2022. márc. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Étolaj 2-3 evőkanál

Szűztea kapszula

Útifűmaghéj

Tamarinlekvár

Szennatea

Magnézium

Laevolac

Guttalax

Dulcolax

Ricinus olaj

Tisasen

Keserűsó

Pezsgőkúp

Glicerines kúp

Beöntés

2022. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha megiszod a 100ml laevolac-ot némi citromlével 10 perc alatt, akkor 1-2 órán belül az is kiürül, amit közvetlenül előtte ettél. Ez tapasztalat.
2022. márc. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Rendszeresen kell savanyított káposztát enni (szinte naponta).
2022. márc. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
Ohh igen. Lehet venni a dm-ben savanyú káposztalevet. Kirobbanó hatású.
2022. márc. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hat a mar kialakult dugora mindenkeppen kell valami szer. Szenna tea, szenna tabletta, hunyadi viz, kamilla tea. Ezek nagyjabol drogeriaban is kaphatoak. Tobb rostban gazdag etelt kellene enned, es legalabb 2-3 l folyadekot innod. Durva dugora kup, glicerines vagy pezsgokup, ezek feloldjak a dugo bogyos aljat.. Patikabol laevolac szirup, tisasen esetleg dulcolac tabletta.. Jobbulast!
2022. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!