Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mibe nincs tej? Mit tudok enni?

Mibe nincs tej? Mit tudok enni?

Figyelt kérdés

Hirtelen lettem érzékeny a tejre, kivizsgáltatva még nincsen, de 100% hogy az okoz gondot. Nem tudom, hogy mit ehetnék így. Egyetemre megyek, útközben éhes leszek, akkor mit vegyek uzsonnára magamnak. Tegnap is megjártam, egy fránya csomag kekszet vettem, meglestem, de mint kiderült elsiklott a tekintetem a nyomokban tejet tartalmazhat felirat mellett és hát igen, nem esett jól.

Mit tudnék enni?



2022. márc. 29. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Tejfehérje vagy laktózprobléma?
2022. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Péksütemények. Diós, mákos, lekváros, pogácsák.

Különböző kiflik.


Halas szendvicskrémet kenhetsz kenyérre.

[link]

[link]

2022. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden bolti péksüti minimum nyomokbanos, tehát sajnos csak a saját kenyér megbízható, ha tényleg tejfehérje allergiáról van szó. Még ami vegán, az is kerülhetett ugyanarra a tepsire, amin előtte sajtos rúd volt vagy nem mosták el a kést stb. Szaffi free vagy ilyesmi gyártók biztonságosabbak.

Plusz Lidl pikok pure combsonka, vegán Flora, Delma és Liga margarin. Violife "sajtok". Vmelyik virsli is jó, talán bécsi roppanós a neve, aldi/lidl. Szójás joghurtok, ha a szója nem okoz gondot. Zabital (a kb 400 Ft-os aldi/lidl termék pl) jó palacsinta, süti tésztájába vagy gyümölcslevesbe. Bocs, nem pont péksütit írtam, de hátha hasznos.

Amikor mész vizsgálatra, előtte viszont kell allergén, hogy egyáltalán ki tudják mutatnj (ha IgE antitestet nézetsz)

2022. márc. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!