Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van mostanában olyan...

Miért van mostanában olyan sok egészségmániás ember akik szerint minden káros, rossz és hízlal?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 9. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom, Magyarország a világ 4.legkövérebb országa, az emberek több mint fele túlsúlyos, talán igazuk van :D


Nem abban, hogy minden hízlal és egészégtelen, hanem abban, hogy az átlag magyar úgy étkezik, hogy az valóban hízlal9 és egészségtelen.

2022. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Vannak ilyenek akik túlzásba viszik. Ja és öt évente változik mi az egészséges.
2022. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Én, elhízott emberként igazat adok nekik és bevallom, irígylem az akaraterejüket. Az a baj, hogy ami finom, az vagy egészségeten, vagy hízlal. Régen a kövérség volt a jólét szimbóluma, ma viszont a szálkás, karcsú, napbarnított test. Ma a kövérség az igénytelenség jele talán és a gyenge jellemé.
2022. ápr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

"Az a baj, hogy ami finom, az vagy egészségeten, vagy hízlal"


Ki szerint, szerinted?


Én pl. imádom a grillezett zöldségsaslikot salátával és parázsban sült krumplival, az meg se nem egészségtelen, se nem hízlaló (nyilván, ha fél kiló krumplit eszek egyszerre, igen, de nem vagyok disznó).


Rengeteg finom és egészséges étel van.

2022. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Az internet és az orvos társadalom neveli ilyenné az embereket.

Ha huzamosabb időt töltesz el az internet előtt, akkor naponta futhatsz bele abba, hogy az internetes források között hemzsegnek az ellentmondásos információk. Az egyik olyan tartalmat ír (pl.), hogy vedeld a tejet, mint az állat mert az a "tuti", majd öt perc keresgélés, olvasgatás után már meg is találhatod az ellenérdekelt tartalmú cikket, mely szerint a tej növeli a koleszterinszintet és lószerszám nő három éven belül a homlokodra, ha három éven keresztül megiszol minden nap belőle kettő pohárral - és sürgősen fejezd be a tej ivást, igyál inkább forró autógumi abroncsot, mert az sokkal jobbat tesz az embernek és örökre tartósít...

Nagyjából ez a szint, - csak az szab határt az emberi hülyeségnek, hogy az interneten böngésző ember meddig képes elmenni a ráöntött szemét komolyan vételében!

Az orvosi társadalom a másik fel!

Bemész - ha kellő időben sikerül bejutnod egy rendelőbe, bár most már inkább az "öngyógyítás" sokkal menőbb, amikor csak szedegetik a járulékokat és nem feltétlenül burkoltan elhajtanak a fészkes fenébe telefonon keresztül az "orvosok" vagy addig húzzák-vonják az idődet, amig meg nem gyógyulsz természetes úton vagy bele nem pusztulsz a (nem) "kezelésbe" - és közli veled egy 150 kilós bálna, hogy fogyjál le!

De ha nem, akkor közli veled, - mint soha nem is dohányzó emberrel, - hogy "abba kellene hagyni a cigarettázást"! És hasonlók!

Speciel, ha hallgatnék az orvosokra, már 20 éve - fizikálisan - éhen dögölhettem volna, mert "orvosi tanácsra" GYAKORLATILAG SEMMIT nem ehetnék, - azt figyelembe véve, hogy az összes "jóakaróm" tanácsát figyelembe próbáltam volna venni. Persze az egy hét távlatába 3000 különböző "gyógyszer" felírása az még "menő", - eszükbe sem jut gyógyítani, mert nekik az a bolt, ha egyre hosszabb az általad szedett gyógyszerek listája... (Azoktól az Orvosoktól itt és most kérek elnézést, akik pozitív értelemben kilógnak ebből a gyalázatos sorból és a gyógyítás az elsődleges céljuk, - mert 10000-ből három (szerencsére) ilyen!)

Engem a koleszterinemmel talált meg egy ilyen ártatlan pillangó, melynek hatására a másodperc töredéke alatt felírt egy olyan mérget, amiről maga a patikus (!), - akinek aztán tényleg érdeke, hogy eladja a gyógyszert - mondta, hogy amit most váltok ki, az többet árt hosszútávon, mint használ! Na erre mondtam azt, hogy akkor szedegesse ezt a hentes, - aki felírta ezt a hányadékot!

Próbálj meg józanul gondolkodni - egészség tekintetében is - egy ilyen világban!

2022. ápr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Biztos szükségük van rá, hogy odafigyeljenek. Én normális adagokat eszem, mozgok. Nem is érdekel a fogyózás.
2022. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

4-es, természetesen a magam nevében beszélek, de ez a szövegkörnyezetből szerintem ki kellene hogy derüljön. Ami nekem finom, elhízott emberként😂. Én utálom a zöldségeket, nekem az nem finom.

3#

2022. ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Mert igazunk van. Mi egészséges van egy olyan emberben, akin van legalább 50 kg zsírfelesleg, dohányzik, nem sportol, vedeli az alkoholt? Mi egészséges van a gyorséttermi ételekben?


Felőlem lehet egészségtelen mozgásszegény életmódot folytatni, de a következményekért te leszel a felelős, pl. a rengeteg betegségért, amit ez az életvitel okoz.


Sőt a lelki egészség is igen fontos, mivel pl. ha nem tanulja meg valaki kezelni a stresszt, az rengeteg betegség melegágya.


Le lehet élni egy életet úgy, hogy csak a 70-es, 80-as éveidben leszel majd beteg, de úgy is, hogy már 40 évesen betegségkedsz és orvostól orvosig jársz.

2022. ápr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Az egy dolog, hogy hízlal-e. Attól, hogy valami nem hízlal / az illető, aki fogyasztja, kifejezetten vékony, az étel még emelheti a koleszterinszintet, a cukrot, okozhat refluxot, az embernek lehet magas a testzsír%-a, lehet vitaminhiánya, ásványianyag-hiánya, ehet túl sok gyulladáskeltő ételt. Mindezt vékonyan.

Tehát az baromira nem elegendő, hogy az ember vékony.



Amúgy én pont nem látom sehol az egészségesen étkező embereket.



Minden a mindennapos húsfogyasztás köré van építve. Nekem 2 orvos és 1 dietetikus mondta, hogy nem kellene. Amióta heti egyszer eszem húst és heti párszor halat, ezen kívül vega/vegán módon próbálok étkezni, 7-esről picivel 6 alá esett vissza az összkoleszterinem. Ennyit erről.



Egyébként ha az ember mondjuk venné a reggelijét és az ebédjét, akkor képtelenség egészségeset találni.


Talán az, hogy ne együnk ennyi finomított szénhidrátot (pl búzafimomliszt), naponta 3-5-ször együnk zöldséget, gyümölcsöt, többször keveset együnk, kerüljük az olajban sült ételeket, ne mindennap együnk (szárazföldi) húst, de minden héten együnk halat, alapvető irányvonalak, nem változnak 5 évente.


A munkahelyemen levő menza kifejezetten korszerű szemléletű, mégsincs vegán kínálat és lényegében az összes vega dolog, kivétel nélkül olajban sült.



Szóval én nem látom sehol, hogy egészségmániások tülekednének, sőt, lehetőséget se az egészséges étkezésre.

2022. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem a vegán étkezést probléma nagyon egészségesként beállítani. A vegán csak akkor egészséges, ha nagyon szigorúan számolod, hogy minden tápanyagból bevittél-e eleget.


Egy mediterrán konyhás étkezésnél pl. nem kell porciózni, hogy miből mennyit vittél be, mert ha eszel, amennyi jól esik, akkor egészséges is lesz nagyjából.


Ha számolod, hogy miből mennyit eszel, akkor bármi lehet egészséges.

2022. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!