Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mit csináljak ezzel?

Szerintetek mit csináljak ezzel?

Figyelt kérdés

Elvileg Binge Eating Disorderem van. Van egy zsákutca amibe (majdnem) minden alkalommal belemegyek.


2-3 napig rohamok nélkül étkezem, majd jön egy falásroham és rögtön feladom. Nem tudom miért. Félreeszek valamennyit és már rögtön elszáll az összes önbizalmam, és hitem abban hogy ezt sikerül legyőznöm. Ilyenkor pár napig/hétig feladom és összezabálok mindent.


Most is, 2,5 napig jól étkeztem, nem volt rohamom, most pedig rámjött a falásroham. Megettem egy tányér rakott karfiolt, 2 db füstlit meg egy ilyen poharas fagyit. (400 kcal körül lehet az egész pohár) És az ilyen rohamok lecsengése után elmegy az eszem és úgy vagyok vele hogy hagyom az egészet. Persze x idő múlva meg már bánom a döntésemet. Na szóval ma is, ezután a falásroham után kellett egy kis idő, mire észhez tértem hogy; "Nem, nem! Nem adom fel emiatt!". De nem mindig sikerül észhez térnem mint most. Szóval szerintetek mit kéne tegyek hogy a következő vagy az azutáni stb. falásrohamaim után ne akarjam feladni? Valahogy meg kéne értetnem a tudatalattimmal hogy ezek a falásrohamok jó ideig még az életem részei lesznek, és a leküzdés csak akkor sikerülhet ha ellensúlyozom...



2022. ápr. 11. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Rossz oldalról nézed a dolgot.

Azt ezek szerint nem tudod megállni, hogy egyél amikor enni akarsz. tehát akkor nem ezt kellene csinálnod, nem az evést kellene visszafognod.

Azt kell elérned, hogy nyugodtan ehess ha enni akarsz. Vagyis a másik oldalán állj neki a változtatásnak, a többlet mozgással.

Ha több energiát használsz fel akkor nem számít mit és mennyit eszel (normál keretekben) mert elhasználod. Egy idő után ha már nem kell foglalkoznod azzal, hogy annyira figyelj arra mit mikor eszel, már nem is lesz vele problémád.

Tehát hagyd abba az agyalást azon, hogy így vagy úgy eszel, esel vissza, meg kezded újra, éppen hogy a pszichológiai problémák vezetnek ehhez az evészavarhoz is! Inkább készíts magadnak olyan tervet - és aztán tartsd is be - hogy mivel tudod a másik oldalon a többlet evést ledolgozni.

Nem konditermet meg hasonlót tervezz be, mert ha eddig csináltad az nem plusz, ha eddig nem csináltad akkor meg ezután sem fogod, azt is feladod és amiatt is idegeskedsz. Olyan általános dolgokat, hogy munkába/iskolába járáskor meg hazafelé inkább kezdj el gyalogolni! Először csak egy részében, tegyél meg gyalog 1 megállót és ott szállj csak fel vagy szállj le hamarabb, majd egyre többet. Ha emelet van ne menj lifttel, és itt is csak fokozatosan. Tehát iktass be olyan mozgásokat amik miatt nem kell változtatnod, de mégis energiafelhasználás. És aludj többet! A kevés alvás alapvetően oka a túlsúlynak és a pszichológiai problémáknak, ráadásul alvás közben sem eszik az ember.

2022. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!