Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden nap tonikot inni...

Minden nap tonikot inni mennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés
A kinin miatt kérdezem, gondolom ha valaki megiszik egy üveggel, elenyésző a mennyiség, de én nagyon szeretem, ha minden nap iszom egy fél litert-litert, az mennyire káros, vagy mennyi idő alatt lehet tőle bajom? Nagyjából egy hónapja jött rám ez a tonik-fogyasztási láz, és érdekes módon azóta a gyomorfájásom is javult :D de túlzásba sem szeretném vinni

2022. ápr. 27. 20:26
 1/4 Anonymus12356534 ***** válasza:
100%

Én semmit nem értek az ilyesmihez de szerintem egyáltalán nem egészségtelen.

Akkor sem ha sok ideig fogyasztod.

2022. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Z003 ***** válasza:
100%

Az EU-ban a kinin koncentráció korlátozva van 82ppt koncentrációra. 0.000081g/kg. Ilyen koncentrációban nem tudsz egyszerre annyit inni hogy kárt okozzon. Valamint ilyen mennyiségben a folyamatos fogyasztása sem károsítja a májat. Szóval hószú távú fogyasztása sem veszélyes.


Viszont ha szedsz bármilyen vérhígítót akkor nem ajánlatos a fogyasztása, de erről kérdezd meg az orvosod.

2022. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a kettes is írja, nem a kinin lesz a gond, abból kevés van benne. A cukor fog problémát okozni. Elhízás, cukorbetegség, fogszuvasodás, stb.
2022. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2022. máj. 7. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!