Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1000 mg (1 g) C-vitamint...

1000 mg (1 g) C-vitamint meghaladó napi adagok vesekövességet okozhatnak? Igaz ez vagy tévhit?

Figyelt kérdés
Most akarok rátérni a 2.5 gramm C vitamin szedésére, úgy hogy 2-3* viszem be. Egyszerre 1g-ot fogyasztanék
2022. máj. 2. 11:58
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
3%

#20

Én már legalább 10 éve, hanem több 1000 mg C-vitamint szedek napi szinten és semmi bajom sincs.

De felőlem higgyetek a nagy tudományos cikkeknek, hogy minden bajotok lesz, ha nagyobb mennyiségben vesztek magatokhoz C-vitamint.

2022. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
82%

Mindig vannak kivételek. A tanulmányok csak a biokémiai általánosságot/többséget vizsgálják. Lehet, hogy ti azok közé tartoztok, akiknek a megadózisú aszkorbinsav semmilyen kiválasztási problémát nem fog okozni. Minden bizonnyal semmi előnyt sem fog jelenti számotokra, de nem egy drága kiegészítő a C-vitamin, nagy károtok nem keletkezik.

A 10 év egyáltalán nem sok. Majd lássuk meg, 20-30-40 éves távlatban, napi megadózisokkal. Csak írjatok, ne feledkezzetek meg az oldalról vesegörcsök közepette, jó?

2022. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
20#-as a 19#-es nem elég jó neked ?
2022. máj. 2. 14:38
 24/42 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy azért az még mindig nem mindegy, hogy napi 1000 mg tíz éve, vagy napi 2500 mg harminc éve. Azért ott matematikailag is rohadt nagy különbség van, mégha mindkettő feleslegesnek gondolt is, utóbbi ahhoz képest is egy 150 százalékos dózis.

Nyomjátok, ha gondoljátok, kíváncsi vagyok!

2022. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
26%

#23

Nem, nem elég jó neki, mert csak saját magának akarja bebizonyítani, hogy neki van igaza, hogy csak az a jó, amit ő hisz, ami az ő kis hitvilága.

2022. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
82%

Én képes vagyok elfogadni, hogy okosabb vagy, mint én, doktor úr. Mindenkinek jogában áll a saját egészségéről dönteni, és fals félinformációkra támaszkodni. Kifejezetten szurkolok is nektek, hogy egészségben éljétek le az életeteket, és nehogy már pont a rohadt C-vitamin miatt kelljen szakemberhez fordulnotok. Mindig jó látni, hogy vannak ilyen partizánok, mint ti, mégha nem is a legokosabbak. Hajrá!

Én most megyek sírni a sarokba a 200 mg-os C-vitaminommal. Sziasztok, professzorok!

2022. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Tevenyereggyarto ***** válasza:
95%

“Én már legalább 10 éve, hanem több 1000 mg C-vitamint szedek napi szinten és semmi bajom sincs.”


Te magad idézted ,hogy a napi maximum 1-2000 mg ami még nem szokott gondot okozni. Nálad bejött. Lehet másnak meg ez már sok lenne. Viszont én nem szedek napi ~1000 mg C-vitamint s mégis egészségesnek mondhatom magam. Most akkor mi van? Az van ,hogy 1-1 emberből/ esetből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.

Az pedig nem hit kérdése ,hogy a szervezet általában mennyi C-vitamint vesz fel naponta. Annál sokkal többet meg egyszerűen felesleges bevinni (pláne ,hogy a Kérdező 2,5 grammos dózisra akar átállni, nem 1-2000 mg-osra …).

A másik dolog ,hogy a C-vitamin “túlhypeolt” s egyesek már úgy beszélnek róla mint valami szent szer amivel még a haldokló végstádiumú rákos beteget is vissza lehet hozni.

2022. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
3%

#27

De már erről a mennyiségről is úgy beszélnek egyesek, mintha valami bűn lenne, mint valami káros drog.


A 26-os meg először 10 évet írt, aztán a következő válaszával ütötte ezt és már 20-30-40 éves távlatról ír. Csak fogást akar rajtam találni, hogy bebizonyítsa magának az ő igazát.


"A másik dolog ,hogy a C-vitamin “túlhypeolt” s egyesek már úgy beszélnek róla mint valami szent szer amivel még a haldokló végstádiumú rákos beteget is vissza lehet hozni."

Nem túlhypeolt, hanem egy igen fontos vitamin, ami szükséges a szervezet egészséges működéséhez.


"s egyesek már úgy beszélnek róla mint valami szent szer amivel még a haldokló végstádiumú rákos beteget is vissza lehet hozni."

Ilyet senki sem állít, ezért nem is kell ennyire elferdíteni a dolgokat.

2022. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

> Nem túlhypeolt, hanem egy igen fontos vitamin, ami szükséges a szervezet egészséges működéséhez.


Valóban nagyon fontos. Csak nem kell belöle annyi.

100-150 mg böven elég, 1000 már felesleges, 2000 felett pedig még gondot is okozhat. Az összes tanulmány, ami ezt kutatta naggyából erre az eredményre jutott.


Légyszi nézz körbe itt: [link]

Nem fogsz találni egy study-t sem, ami ajánlaná egy egészséges felnöttnek, hogy akár csak megközelítse a 2500 mg-ot, amiröl a kérdezö beszélt.


Nézd, a vesekö nem a világ vége, a hasmenés se...


Én azt nem értem, hogy miért nem csinálnak az emberek egy egyszerü kockázatelemzést:


Beszedsz napi 2500 mg C vitamint.

Rossz esetben veseköved lesz, ami kellementlen.

Jó esetben a szervezeted felhasználja azt a 100-120 mg-ot belöle, a többit kipisiled.


Beszedsz napi 250 mg C vitamint.

Rossz eset nincs.

Jó esetben a szervezeted felhasználja azt a 100-120 mg-ot belöle, a többit kipisiled.



Na mármost a két adagnál a 'jó eset' ugyan az. A rossz esetnél a magasabb dózis kellemetlenségekhez vezethet, míg az alacsonyabb dózis nem.


Azt nem értem, miért választaná egyetlen épelméjü egészséges ember az emelt dózist?

2022. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
96%

[link]

Itt is leírják, hogy a nátriumfüggő aszkorbinsav felszívódása 200 mg bevitelével éri el az abszorpciós maximumot, a többlet pedig a vizelettel ürül.

Tudom, hogy amit linkeltem, az egy tudományos cikk, nem pedig egy benu.hu-s bejegyzés, de azért remélem megfelel.

2022. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!