Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudom rá venni magam...

Hogy tudom rá venni magam arra, hogy több vizet igyak? Vagy lenne olyan, akinek nem kell az a 2-3 liter? Tévhit vagy igaz lenne?

Figyelt kérdés
Próbáltam már azt is, hogy telefonra volt egy alkalmazás, ami jelzett, de az is max 1 hét és csak ki nyomtam, stb.
2018. júl. 2. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Látogass el egy urológiai osztályra, vagy egy dialízis központba. Jelentősen meg tud változni utána a hozzáállásod
2018. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Legyen melletted mindig egy pohár víz és kortyolj akkor is, ha nem érzed még a szomjúságot, amúgy szerintem 2 liter is elég, főleg ha iszol teát, eszel leveseket is.
2018. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amit az első ír, nem egy rossz ötlet. Persze tudom, hogy sok embert nem érdekel az egészsége, de akit igen, az sokat tud változtatni annak érdekében, hogy ne legyen baja.


2 liter körül valószínűleg mindenkinek kell víz, de persze ebben benne van az ételeinek a víztartalma is. Direkt vizet akár ne is igyon valaki, ha elég nedvesen étkezik, illetve iszik nem vizet (bár azért ez keveseknek jöhet össze, én is csak olyat ismerek, aki olykor napi fél litert iszik, de attól még reális lehet 3-4 litert bevinni ételben, ha valaki sok főtt rizst, zöldségételt, levest, gyümölcsöt fogyaszt).


Fura, hogy sokaknak elromlott a szomjúságérzetük (bár nekem meg túl aktív, nekem éhségérzetem nincs szinte semmi... úgyhogy szavam se lehet), de amíg megoldják a megfelelő hidratálást, nem vész.

2018. júl. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Túl van lihegve. Napi 1 max 1,5 l is simán elég átlagos körülmények között.
2018. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4# Igazad van, vesekőhöz elég annyi is :) A vizeletednek is 2L felett érdemes lenni, akkoz meg minimum 0,5L-el többet kell inni
2018. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sokszor kellett volna akkor vesekőnek lennie nálam, de kb 2x volt max. :)
2018. júl. 9. 12:00
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös

Akkor nekem már kb 100x kellett volna lennie.

2018. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nincs? :)
2018. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Volt már.Rohadtul nagy fájdalmat okoz. :)
2018. júl. 9. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as

Ennyire nem vagy képben? Nem lehet nem észrevenni, ha lenne.

2018. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!