Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kenyér teljes elhagyása, de...

Kenyér teljes elhagyása, de rendkívül zsíros dolgokat is tudjak enni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha az étkezésből teljes mértékben szeretném elhagyni a kenyeret részben fogyókúra, részben a magas glikémiás indexe miatt, mit egyek helyette?

Nem szeretném azt, hogy se szalonnát, hurkát, se kolbászt, se disznósajtot, se töpörtyűt ne ehessek, mert kenyér nélkül szinte elviselhetetlenül zsíros és vagy rosszul lennék tőle, vagy nagy hasmenést okozna...

Teljes kiőrlésűt nem szeretném, se rozskenyeret, hanem valami rendkívül egészségessel, alacsony ch és glikémiás index-szel rendelkezőre.



2022. máj. 13. 19:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%

Na, várható volt, hogy egy ilyen kényes kérdés alatt megérkezzen egy ketogén hittérítő.

"Minden alapja a stabil vércukorszint,hormonok,cirkádium ritmus"

Ezt gondolom Szabó Gál Bence vagy Lakatos Péter valamelyik bájohekker videójából vetted. Ettől függetlenül nem tagadom a mondat igazságát, csak erre pont nem az a jó válasz, amit a ketogén diéta kínál.

Azzal alapvetően semmi baj nincs, ha a vércukor megemelkedik. Ha megeszel egy szelet csirkemellet, az is megemeli a vérukor szintjét, hiszen a különböző aminosavak is inzulinválaszt eredményeznek. Ez teljesen természetes, ezzel semmi baj nincs. A gond akkor van, ha az ingadozás mértéke kimagasló, továbbá ha a vércukor szintje tartósan 6-7 mmol/l fölött van. Ezért mondtam azt, hogy ezt akkor tudja az egyén elkerülni, ha a stressz csökkentése és a testmozgás mellett a táplálkozás során kerüli a feldolgozott élelmiszereket, a növényi élelemforrásokat részesíti előnyben, tovább figyel az elegendő fehérje és rost bevitelére, és háttérbe szorítja a zsírban gazdag ételeket.

Alapvetően nem a szénhidrát fogyasztása vezet inzulin problémákhoz, pláne nem a növényi élelmiszerekben található szénhidrát, hanem a tartós kalóriatöbblet és a magas zsírbevitel. Bizony. Ezért nem ajánlja egy ország orvosi kamarája és a WHO sem a ketogén diétát.

A ketogén diétának, a túlzott telített zsírbevitelnek és a magas LDL-koleszterinszintnek még számos egészségügyi hátránya van az inzulin problémákon túl is. Beszéljenek helyettem a tanulmányok:

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%
Kedves 11es,nem a te írásodra reagáltam 🙂,de biztos jobban alszol ma,hogy most jól megmondtad nekem. Sajnos fogalmam sincs kik ők akiket megemlítettél,de majd utána olvasok. Nekem orvos ajánlotta a ketogén diétát,ami segített az inzulinrezisztenciámon,a pajzsmirigy gyógyszert elhagyhattam illetve a 8.5-ös koleszterinem is helyre jött. Illetve az epilepsziám is tünet mentes évek óta és még soha nem éreztem ilyen jól magam. Én hiszek ebben,mert megváltoztatta az életem,én is tiszteletben tartom amit te gondolsz,te is tartsd tiszteletben,ha valaki más véleményen van mint te. Főleg úgy,hogy nem szólított még senki,a kedves kérdező csak egy kenyér alternatívát szeretett volna,igaz én sem erre válaszoltam. Szép estét.
2022. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

Neked egy orvos, egy végzett szakember ajánlotta a ketogén diétát, ami egyedül epiliepsziás betegeknél indokolt. Te az vagy, ezért teljesen érthető, hogy egy orvos ezt ajánlotta neked. Azonban te nem vagy orvos, a kérdező pedig nem epilepsziás beteg, ezért ne ajánlgasd neki a ketogén diétát, aminek egy epilepszisás diszfunkcióval nem rendelkező egyénnél semmilyen előnnyel nem jár, viszont számos egészségügyi rizikófaktort felerősít.

[link]

[link]

[link]

Neked is szép estét.

2022. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%

cirkádium ritmus? az igen 😂

az cirkadián ritmus, tisztelt 10-es

2022. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%

Meg kell,hogy védjem 12-est!

Én külföldön tanultam dietetikát,sajnos nálunk nagyon elavult az oktatás ezen a téren is. Más országokban nagy sikerrel alkalmazzák a ketogén diétát és nem csak epilepsziás betegeknél. Mindenkinek a saját döntése,hogy mibe vág bele. 12es nem egy kanál zsírt nyomott le a kérdező torkán,csak elmondta neki mi vált be. Balgaság ezért ilyen tiszteletlenül neki esni,úgy hogy nincs is igazad. Amúgy a ketogén diéta az egészséges zsírokon alapul nem töpörtyűn,és egészséges kalória bevitelen belül,csak megfelelő protokoll kell. És amúgy én is van,hogy véletlen cirkádiumnak éjtem...

2022. máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%

Tudom, hogy kísérleti jelleggel foglalkoznak a ketogén diétával, azonban humán gyógyászatban mégsincs rendszeresítve, és minden ország egészségügyi-táplálkozási irányelveivel szembe megy.

De én eddig hét tanulmányt, szakmai cikket és közleményt linkeltem, szakirodalmi hivatkozásokkal. Lehet védekezni, de akkor ne csak komment formájában tegyétek meg. Jöhetnek a metaanalízisek a ketogén diéta páratlan előnyeiről. Linkeljetek. Hajrá!

2022. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
32%

"Linkeljetek. Hajrá!" Óvoda 😏


Itt csak te akarsz másokat meggyőzni a saját igazadról. Csak elmondtam a véleményem ahogy az előttem szóló is. Lehet,hogy enélkül tényleg nem tudsz elaludni? 🤔


Tessék itt egy:

Soha ne vitatkozz hülyékkel. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.


(Mark Twain)


Tényleg szép estét 🙂

2022. máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

Én nem értem. Kit akarok meggyőzni az igazamról? Az az "igazam", amit a tudomány jelenlegi állása meghatároz. Akkor igen, de erről nem akarok senkit meggyőzni. Tőlem támogassátok a ketogén áltudományt, csak erre szakemberként szabadjon már reflektálnom/reflektálnunk.

Az óvoda, hogy miután 7 tudományos szakmai forrást megneveztem tudóshoz méltóan, ezután megkértem másokat is, hogy tegyék ugyanezt, ne csak nagyívű állításokat puffogtassanak a semmibe? Ha valóban tanultál dietetikát, akkor tudod, hogy minden kijelentést le kell hivatkozni releváns szakirodalommal. Vagy ezt nem tanították azon a bizonyos külföldi egyetemen?

2022. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én évek óta nem eszek semmilyen kenyeret, és ezért az általad említett ételeket is csak nagyon ritkán. Szalonnát pár ételbe teszek néha, a hurkát és kolbászt meg tudom enni krumplival, de akár zöldségekkel, salátákkal is. A disznósajtot sosem szerettem, a töpörtyűt csak kenyérrel, ezért inkább kihagyom.

Azzal egyetértek, hogy a magas glikémiás index nem okoz akkora problémát, ha alacsony glikémiás indexű ételeket és sok rostot is eszel egyidejűleg, ezek lassítják a ch felszívódását.

Esetleg kipróbálhatsz alternatív kenyérféleségeket, van sok recept a neten, és különféle (akár gabonamentes) lisztkeverékeket is lehet hozzá kapni. Én már nem bajlódom velük. Annyiféle finom étel van, amit ehetek, nekem már egyáltalán nem hiányzik a kenyér.

2022. máj. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Senior Séf ***** válasza:
Kezeletlen jégsalátával pl remekül csúszik a zsíros kaja.
2022. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!