Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténmentes kenyerek, tészták...

Gluténmentes kenyerek, tészták (nagyrészt útifű maghéj összetevővel) alapvetően rostban gazdag táplálkozás mellett, nem sok ez már a tápanyagok felszívódására nézve?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Tehát szerinted túl sok gluténmentes kenyeret, tésztát és rostban gazdag ételt fogyasztasz, ezért attól félsz, hogy nem szívódik fel elég tápanyag?
2022. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem
2022. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az emésztéseddel nincs gond, akkor nem sok. De pl. én a rostos dolgokat nagyon nehezen emésztem, puffasztanak, teltségérzetem van tőlük és émelygek. Pl. zabpelyhet is ezért nem tudok enni és az útifűmaghéj sem igazán a barátom.
2022. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló

Igen így értem a kérdést

2022. máj. 14. 14:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy te túl sok mikrotápanyagot viszel be, és emiatt annak csak csekély százaléka szívódik fel. Ha naponta megennél 15-20 ezer kalóriát, akkor talán már érdemes lenne azon gondolkozni, hogy mi történik az így bejuttatott rengeteg ásványi anyaggal és zsíroldékony vitaminnal, de abban az esetben is inkább az emésztőrendszered, a vércukor szinted, a májad és a veséd miatt aggódnék hamarabb.

Ha azt érzed, hogy túl sok rostot eszel, akkor lehet, hogy szimplán csak kalóriatöbbletben vagy, és ez nem komfortos. Az is lehet, hogy csak kevés folyadékot viszel be, ami az általad leírt táplálkozási szokások esetén okozhat problémát. De ha semmi ilyesmi nincs, csak szimplán aggódsz amiatt, hogy túl sok mikrotápanyagot fogyasztasz, akkor nyugi. Talán az állati belsőségek azok, és talán ott is csak az A-vitamin (retinol), amit túl tudsz tolni mikrotápanyag szempontjából. Amiatt ne parázz, hogy növényi élelmiszerekből ez megtörténik.

2022. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!