Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Régóta küzdök emésztési...

Régóta küzdök emésztési gondokkal, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Kb 10 éves korom óta (most 20 vagyok)ritkán előfordult, hogy valamit ettem és utána nagyon rosszul voltam. Teltségérzet, hányinger, puffadás, és hosszas öklendezés, mert úgy éreztem szétfeszíti a hasam a levegő, de nem tudott kijönni. Nem találtam összefüggést az előtte elfogyasztott ételek közt. Ez ritkán fordult elő. Az elmúlt évben viszont radikális lett. Ugyan ezek a tünetek, viszont hosszú ideig, és heti minimum 2szer hánytam is. Leteszteltek, nem vagyok laktózérzékeny és egyéb általános allergiám sincs. Helicobacter tesztem viszont pozitív lett, az antibiotikum kúra után negatívat jelzett a gép.Ezután is rosszul voltam. Hetekig hánytam utána is pedig alig ettem. Jobb lett a helyzet mikor kb csak krumplit, rizst ettem. Miután teljesen jól lettem, Kipróbáltam hogy nem eszem tojást illetve marhát továbbra sem(ugyanis marhától 3/3szor hánytam) és tejtermékeket, ezután teljesen jól érzem magam. Bizonyos idő után kipróbáltam hogy ezekből picit eszem, de azonnal felpuffadok és émelygek tőlük. Tehát egészen biztos ezekkel van bajom. Mióta mellőzöm a marhát,tojást, disznót és tejet, teljesen jól vagyok. De egyszerűen nem tudom mi bajom lehet. Tudom nagyon keszekusza a történet de kb fél év szenvedés volt mire rájöttem. Mivel már mint mondtam allergiatesztjeim stb megvoltak, nincs ötletem. Ha bárki tud ezzel kapcsolatban tanácsot adni, nagyon megköszönöm.

2022. máj. 14. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Étel intolerancia


[link]

2022. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kérj a háziorvostól egy beutalót a gasztroenterológiára.
2022. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!