Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Borsófőzeléktől miért fingok...

Borsófőzeléktől miért fingok nagyon nagyon büdöseket? Hogyan fogyókúrázzak így? 🤣 Egész napi puffadás a zöldségektől, hasmenés kikerülése. Hogyan?

Figyelt kérdés
2022. máj. 16. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk ne fogyókúrázz, hanem válts életmódot. Persze az is megoldás lehet, ha minden nap csak borsót, meg még pár zöldséget eszel, aztán három hét után feladod az egészet, és jöhetnek a péksütik.

Ne sanyargasd meg, ne egyél minden nap ugyanazt, pláne ne mindig borsófőzeléket. A hüvelyesek köztudottan felelősek a fokozott gázképződésért, a puffadásért, a renyhe bélműködésért. Ettől függetlenül a hüvelyesek kiváló tápanyagforrások, de én meg vegánként sem fogyasztom őket minden nap.

Kiegyensúlyozottan, változatosan tessék táplálkozni, és akkor nem lesznek ilyen jellegű napi problémáid.

2022. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek az #1vel...


a bab, borsó, káposztafélék, stb. mind-mind felfújnak. Engem (bár nem fogyózom) a zöldpaprika is.


Arra ügyelek, hogy egymás utáni napokon ne ilyeneket egyek. Már megfigyeltem, hogy ha pl. egy finom frankfurti levest még harmadjára is előveszem, akkor a harmadik napon már nagyon durva... :-D

Pedig imádom.


Változatosan egyél!

2022. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
A borsó szeles. Azért fingsz tőle. Egyél változatosan szeles és nem szeles zöldségeket.
2022. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szereted a borsófőzeléket, akkor esetleg máskor úgy készítsd el, hogy egy pici darlált köményt teszel bele (nem fogod érezni) vagy igyál köményes teát, az segít a puffadás okozta kellemetlen érzést elmulasztani.
2022. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!