Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha az összes...

Mit csináljak, ha az összes édesítőtől hasmenésem van?

Figyelt kérdés

Szerettem volna kiváltani a cukrot édesítőkkel, hogy kevesebb kalóriát vigyek be belőle, stb., de a ciklamát-szacharin típusú édesítőktől fáj a gyomrom és hasmenésem van, a xilittel ugyanez a helyzet, az eritritre is érzékeny vagyok, egyedül a sztíviát nem próbáltam még, de attól is tartok most már. :/

Ha az sem válik be, akkor mégis mit használhatnék cukor helyett, ami alacsony kalóriatartalmú?



2020. aug. 26. 08:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

A WHO ajánlása egyébként is az, hogy ne kiváltsuk a cukrot édesítővel, hanem csökkentsük az édes ízt. Szóval a válasz az, hogy inkább egyél kevesebb édeset. Ha fokozatosan csökkented, mindig egy kicsit kevesebbet teszel a cukorból, akkor nem lesz zavaró.


A xilitet hogy próbáltad? Ha túl sokat eszel belőle, akkor tényleg hasmenésed lesz, ez normális. Már egy pici is megárt neked?

2020. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy alapból nem nagyon kellene édeset enni, és igyekszem is csökkenteni, de pl a kávémat nem tudom feketén vagy csak tejjel meginni.

Már egy pici xilit is megárt, nagyon érzékeny a gyomrom, puffadásra és hasmenésre hajlamos vagyok. :/

2020. aug. 26. 08:35
 3/27 anonim ***** válasza:
75%
Mézzel ki lehet váltani, amúgy meg nem kell édes dolgokat enni. Én kifejezetten édesszájú vagyok, de egy hétig is elvagyok édesség nélkül. A kávémba teszek egy kiskanál cukrot, az jónapot.
2020. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Nade mennyi cukrot teszel a kávéba? Egy teáskanál? Az még simán belefér, hacsak nem vagy cukorbeteg. A szabad cukorra (hozzáadott+gyümölcslében levő) az a WHO ajánlás, hogy a bevitt kalóriák maximum 10%-a, de lehetőleg csak 5%. Ennyi mellett simán lehet fogyni is. Szóval a kávéba rakott két kocka cukron szerintem ne aggódj.
2020. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
(Cukorbevitel és fogyás szempontjából a méz nem jobb a sima cukornál, és az is szabad cukor.)
2020. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor adjam fel az édesítők használatát? :/

2020. aug. 26. 09:00
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha érzékeny vagy rá mindenképpen. Tényleg nem számít a kávéba rakott 2 kiskanál cukor.
2020. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Rendben. :/
2020. aug. 26. 09:36
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasmenésem van mindegyiktől, a steviát kivéve. Attól semmi bajom, viszont annyira rettenetes az íze, hogy számomra elviselhetetlen, különösen a kávéban. Persze, lehet, hogy neked bejön, hallottam már olyanról, aki szereti. Leginkább a szacharinos édesítőszer utóízéhez tudnám hasonlítani.


Egyébként ha csak a kalóriamennyiség miatt kellene, akkor tényleg érdemesebb a cukornál maradnod. Gondolom nem arról van szó, hogy naponta sütsz egy sütit, aminek fele cukor, hanem csak a kávé ízesítésére kell. Ha megiszol naponta 1-2 kávét 2tk cukorral, az igazán nem a világ vége, simán be lehet illeszteni a legalacsonyabb kalóriakeretbe is, és az egészségednek sem fog ártani.

2020. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Akkor ki fogom próbálni a steviát, hátha bírom az ízét.

Ha meg nem, akkor marad a cukor. :/

2020. aug. 26. 09:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!