Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » E-vitamin hiány?

E-vitamin hiány?

Figyelt kérdés

Elég hiányosak az eü ismereteim. Valószínű hogy vitamin hiányom van (az olvasottak és a tünetek alapján), azt is olvastam hogy nem lehet tőle vitamin mérgezést kapni, és hogy az ajánlott napi bevitel 18 mg.

Csak 280 mg-os e-vitamint találtam. És azon agyalok egy ideje: az egy dolog hogy nem mérgező. De ha felhalmozódik a májban, akkor májkárosodást okoz egy idő után,nem ??

Szóval tegyük fel hogy nem naponta szedném,hanem mondjuk heti 2x. És nem az egészet,hanem csak a felét. Akkor ez így jó lesz vagy még így is sok.

Jól jönne némi felvilágosítás...

24/N



2022. máj. 21. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Ne a gyk-n meg bulvár oldalakon tájekozódj! A háziorvos ad beutalót es abbol ki fog derülni h miből vanvhiányod...
2022. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Azert ezt nem olyan egyszeru tuladagolni szerencsere, hosszu idon keresztul kene szedni hozza tobb ezer mg-ot naponta.


Egyebkent en meg azt olvastam, hogy az ajanlott napi adag 40-300 mg, tehat akkor hol az igazsag? :D

Nyugodtan szedheted naponta, bajod nem lesz.

2022. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen hozzá tudsz szólni érdemben vagy sem?
2022. máj. 21. 14:45
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Akkor szedj annyit amennyit a kiskegyedben olvastál... 😂😂😂
2022. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Az A, D, E és K vitamin zsírban oldódik, ezért nem távozik a szervezetből, mint pl. a C-vitaminfölösleg vizelettel.

Az ADEK-ek lerakódnak a zsírszövetekben és májkárosodást okoznak!!! Én is szedtem E-t, de egy idő után az orvos nem írta föl, nehogy túladagolódjon. Mindenképpen orvossal beszéld meg és ne itt. Ö ismeri egyéb bajaidat (ha vannak).

Egyébként (sokan nem tudják)a C-vitamint is túl lehet adagolni és károsítja (nem tudom melyik) szervet. Ez biztos!

2022. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
5. Ezt írtam neki en is... hogy orvossal beszeljen...de besertődött.
2022. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ugyanezt leírtam és egy orvost kérdezek. Mi a gond??
2022. máj. 21. 18:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a DEKA vitaminok közül csak az A-nak van túladagolási veszélye. A D-ből napi 60.000 NE-t kell szedni hetekig(!) a túladagoláshoz. K-vitaminnak nincs konszenzusos határértéke, mert nincs dokumentált túladagolásos eset... Az E-vel kapcsolatban irányadó lehet a 400 mg-os Bioextra kapszula betegtájékoztatója: “ E vitaminhiány megelőzésére napi 100 mg, hiányállapotokban napi 300 - 400 mg.” … “ Az E-vitaminpótlás 800 mg/nap dózisig rendszerint nem okoz mellékhatásokat. Nagyon magas (napi 3200 mg-ig terjedő) adagokban esetenként fejfájást, fáradékonyságot, hányingert, látászavart, izomgyengeséget és gyomor-bélrendszeri zavarokat jelentettek.”
2022. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez a D vitaminos dolog egy baromság.

4000 NE felett már fáj a vesém tőle. És nem azért mert úgymond túladagoltam, ez egy férfinak meg sem kottyanna. Ha belegondolsz nem lehet véletlen hogy a multivitaminokban nem igazán van 20 mg-nál több az e-vitaminból. Kivéve ha sportolsz, akkor többre lesz szükség mint minden másból. Nem kapok vitaminmérgezést ha rendszeresen többet szedek, de károsítani fogja a májat.

Tök mindegy, mert ha a negyedénél kevesebbet veszek be és csak heti 1-2 alkalommal, akkor nem lesz baj. 60 akárhány mg a negyede, akkor annak a fele 30 mg. Annyi hogy ki kell szednem a port abból a "késleltető" kapszulából amitől lassabban szívódik fel.

2022. máj. 21. 18:57
 10/12 A kérdező kommentje:
És még az is befolyásoló tényező lehet hogy szedsz-e más zsírban oldódó vitaminokat mellette.
2022. máj. 21. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!