Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan segíthetek a férjemnek...

Hogyan segíthetek a férjemnek abban, hogy lefogyjon?

Figyelt kérdés

180 cm magas, 140 kg. A kövérségét túlevés okozza. Valahogy nem kapcsol be, későn kapcsol be a jóllakottság érzés. Voltatok hasonló helyzetben? Borzasztóan aggódom érte, magas a vérnyomása. Diétásan főzök, de hiába, ha abból is sokat eszik, es mellette nassol.

Pszichológushoz nem hajlandó elmenni. Kérem a kegyetlen, ingervezérelt válaszok mellőzését. 🙂



2022. máj. 27. 14:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz, ha ő nem akarja. Ha diétásan is főzöl, gondolom nem tudod és nem is akarod minden percét ellenőrizni, márpedig akkor annyit és azt eszik, amit éppen akar. Ha ő saját magát nem kontrollálja, te nem fogod tudni.
2022. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak valami drasztikus módszer működhet. Én 120-nál kapta észbe, én is így voltam egyébként.
2022. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám apukámmal hasonló helyzetben van, én is a testvéremmel próbálunk azon segíteni azon, hogy apukánk aktívabb életet éljen, hívjuk magunkkal túrázni, nem kínálgatjuk feleslegesen édességekkel, mi sem esszük azokat előtte. A diétás ételek mellett ezek is sokat segítenek!^^
2022. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos ennél többet nem tehetsz. A saját férjemmel kapcsolatban megtapasztaltam, hogy addig amíg Ő nem akarja te hiába.
2022. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ne fozz sokat. nem kotelezo egy hetre elore megfozni, lehet csak anyit is ami egyszerre elfogy. es akkor nem tud repetazni
2022. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.


Eleve kevesebbet főzz. Tálald kisebb tányéron a kisebb adagot, hogy többnek látszódjon. :) Ezen kívül: ne legyen otthon nassolnivaló.

Plusz: szoktasd át a lassabb étkezésre. Ne csak belapátolja a vacsorát, hanem közben beszélgessetek... Szokjon rá, hogy mindent 10x megrág... nem csak mint kacsa a nokedlit.

Időt kell hagyni, hogy a szervezet "jóllakottság" receptorai működésbe lépjenek.


Nassnak rágcsáljon répát, zellerszárat, vagy egyéb zöldséget...

2022. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2022. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mozogni is kéne, én normális kajákat eszem, ritka a nasi és így is 110 kg vagyok és nem is leszek kevesebb, amíg nem mozgok, csak lusta vagyok. Nyilván van mirelit hasáb, de az nem napraforgó olajban van kisütve, hanem kókusz zsírban. Meki meg ilyenek az elég ritka, havi 1, max 2. Nincsen későn étkezés, az esti étkezés is inkább valami lightos, pl tonhal konzervből csinálunk pástétomot, korpovit kekszre rá aztán elég is.


Az ilyen keto meg paleo étkezéseknek nem vagyok a híve, hogy iktassunk ki mindent és csak halat húst zöldséget együnk, de abból se burgonyát, hanem édesburgonyát, meg felejtsük el a rizst. Nekem ez nem menne.


Meg ez hozzáállás kérdése is, fiatalabban sokan hiszik azt, hogy örök az élet, minden rendben, majd foglalkozunk dolgokkal akkor amikor, de sajnos emiatt sokan kezdenek el későn, vagy vészharang kongatáskor változtatni. Minél idősebb lesz, annál rosszabb. Én 35 évesen érzem már azért, hogy nem vagyok 20-25. Még ez pont az a kor, amikor könnyen lehet változtatni, de 45, vagy 55 évesen még lustább leszek, vagy ki tudja. Lehet valami elrettentő példa kell, vagy ne így legyen, de egy saját rossz tapasztalat. Emberek általában akkor változtatnak, amikor megcsapja őket a sz@r szele. Addig úgy elvannak, mint írtam feljebb, nincs tünet = nincs baj.


Menjetek el többet sétálni, úgyis jó idő van most sokáig az évben. Vagy bringára invitálás, szép apró lépésekkel kell a mozgást elkezdeni.

2022. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

Passzold le nekem, én örülnék egy ilyen cuki macinak.

128 kg nő

2022. máj. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha ő nwm akar, sehogy.


Ha nem kap otthon enni, majd vesz itt-ott.

2022. máj. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!