Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok rendesen enni ?

Miért nem tudok rendesen enni ?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon hogy már 2 hete nem eszem semmit. Ez hogy koplalok 2 hete alakult ki, 2 hónapja pedig nagyon figyelek mit is eszem. Ez miatt fogytam kereken 15 kilót ami meg is látszik, anyám azt hiszi anorexiás vagyok. ( Tavaly elég kövér voltam, most azokat a ruhákat hordom amik tavaly nem jöttek fel) Viszont én szerintem nem, mert nem fogyni szeretnék. Nem volt szándékomban, szerettem a testem akkor is hiába voltam húsisabb. Mindig is elfogadtam és senki sem csúfolt miatta, egy rossz szó sem ért miatta. A hányástól való fóbiám ezt hozta ki. Minden eggyes nap gyomor görcsöm van és félek enni. Valahogy ha az ételre nézek úgy érzem hogy rosszul leszek, és semmi nem megy le a torkomon. Ha mégis valamit leerőltet mondjuk anyám mival 3 napja nem ettem... utánna rosszul leszek. Szédülök és nyom a fejem iszonyatosan. Kocsi utakat nem bírom, illetve semmilyen izgalmi állapot nem jöhet szóba ami hirtelen van. Nem bírom a stresszt. A kocsiba hiába veszek be dédalont akkor is szédülök és ismét csak nyom a fejem iszonyatosan, a nyakam is fáj. Összeségébe véve nem tudok enni. Anyám korházba akar vinni mivel szerinte ez nem normális . Szerintem se, apám meg azt mondja nincs nekem semmi bajom. De nem tudok enni, ahányszor csak ételre gondolok, látok vagy érzem az ilattát cak arra tudok gondolni mi lesz ha eszek. Attól tartok hogy ha eszek akkor rosszul leszek és megint jön a hányás fóbia, utánna szédülés, remegés, nyomás a fejben, utánna a legszomjam, csomó a torokban és minden eggyes nap ez van 3szor 4szer. Az összes vége az mindig egy pánikroham. Már elegem van hogy nem birok enni annyira gyomor idegem van, minden eggyes nap pánikrohamaim vannak, nincs egy nap hogy ne lenne. Az orvos azt mondta vegyek be magnéziumot de már fél éve szedem és semmi, senki nem segít hiába kérem. Orvost nem érdekli, anyám szerint egyek magnéziumot minden nap és anorexiás vagyok, apám meg leszar. Azt mondja ne hisztizzek ennyit. Nem az orvos ellen beszélek, lehet segítene a magnézium is valakinek de én a pánikrohamaimmal evésre képtelen vagyok. Éhgyomorra pedig nem vehetem be.


Köszönöm ha valaki elolvasta! Előre is köszi a válaszokat.


16/L



2022. máj. 30. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól teszi, ha kórházba visz, már csak a pánikrohamok miatt is.
2022. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Székleted van még?
2022. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!