Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Heti 1 doboz sör egészséges...

Heti 1 doboz sör egészséges mennyiség?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer gondoltam rá. hogy megiszok 1 doboz Heineken-t, mert szeretem az ízét. A részegséget, mint állapotot utálom, tehát nem is azért innám. Úgy olvastam, a mértékletes sörfogyasztás rengeteg pozitív hatással jár, na de mennyi az a "mértékletes"? Heti 1? Heti 2? Annál többre nem vágyom, viszont örülnék ha érezhetném a pozitív hatásokat. 21/F

2022. máj. 31. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Hol olvastad? Gondolom nem tanulmányban, vagy metaanalízisben, úgyhogy az itt-ott olvasott félinformációkat mindig oszd el kettővel, pláne táplálkozástudomány terén, hidd el.

Egyébként "egészséges mennyiségnek" nem tudnék semmit meghatározni. Az alkohol az a vegyület, aminek a fiziológiailag optimális dózisa 0 mg. Ergo a sör akkor a legegészségesebb, ha soha nem iszod. Ettől függetlenül heti 1-2 sörtől minden bizonnyal semmilyen egészségügyi károsodást nem fog elszenvedni a szervezeted (bár sok kicsi sokra megy), sőt még azt is el tudom képzelni, hogy van a szakirodalomban kimutatottan pozitív hatása a sörnek erre vagy arra, de szerintem ezt ne tudományoskodd túl, vagy nézz utána ténylegesen tudományos adatbázisban. Megtenném én is, de most nem vagyok a laptopom közelében.

Ha heti 1-2 sört szívesen legurítanál, és nem akarod kihagyni, akkor gurítsd. Én ettől függetlenül mindenkit a zéró alkoholra buzdítok, de heti 2 sör tényleg nem a világ vége.

2022. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Közben én is utánanéztem, mellete peidg megtaláltam az eddig ivott "kedvencem"-nek az alkoholmentes megfelelőjét :) Jó eséllyel ő lesz a nyerő heti 1-2 alkalommal :D
2022. máj. 31. 18:34
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Jó döntés!
2022. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Egészséges. De ha lehet akkor pasztörizálatlant igyál, abban benne vannak még az érlelő baktériumok. Ez jót tesz az emésztésnek, erősíti az emésztést. Nekem gyógyszerek helyett ezt ajánlja az orvosom is, heti egyszer fél liter pasztörizálatlan sör.
2022. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Pasztörizálatlan (és alkoholmentes) kategóriában melyik márkákat lenne érdemes?
2022. máj. 31. 18:49
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Alapból nem jó, de a heti 2-nél a heti 1 is jobb. Ha nagyon akarod akkor végül is...
2022. máj. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 MolotovPunk ***** válasza:
0%
Igen, egészséges.
2022. jún. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Érlelő baktériumok? Olyanok nincsenek a sörben. :D
2022. jún. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8as. Lehet neked meglepő, de a sörben nem csak élesztő gomba van. Hanem a maláta és a komló erjedésekor elszaporodó baktériumok is. Ezt szokták megölni a pasztörizálással.


Ha te és a tudatlan barátaid szerint nem kellenek az érlelő baktériumok, akkor turmixold le a sör összetevőit, és idd meg úgy.

2022. jún. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hűha, vannak ám bajok. Először is, a komló nem erjed. Írd már be a gugliba, hogy érlelő baktériumok. Ilyen NEM létezik. Vannak baktériumok, csak rohadtul nem érlelnek a sörben semmit.
2022. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!