Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Káliumos konyhasót hol lehet...

Káliumos konyhasót hol lehet kapni? Külföldön orrba szájba árulják, itthon meg neten sehol nem látok ilyet.

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 00:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
9.-es, azért ennék ilyet, mert pont, hogy EZ LENNE egészséges, feltételezvén annak, aki nem vesebeteg, de mi nem vagyunk azok, ellenben káliumszegények igen, amit nem orvosol az sem, hogy halomszámra zabálom az avokádót meg banánt, mert azokban sincs elég, és a lakosság nagyrésze úgyszintén káliumszegény.
2022. jún. 2. 15:57
 12/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha ez így van ahogy írod :": Az egész családom orvos, én meg egészségtudatos táplálkozásból írtam a szakdolgozatom is."


Akkor hogyhogy nem képes az egész családod és te magad mrgtalálni a forrást a szerintetek megfelelő kálium kiegészítésre?

Fogyasszátok bátran ha nektek fontos és jól esik!

Kissé vicces hogy te itt keresgélsz......

2022. jún. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egész családos orvos, akkor én mikrobiológus vagyok.

Megsúgom, hogy a szívbetegeknek azért tolják a plusz káliumot, mert a szívgyógyszer kihajtja a szervezetből. És ilyenkor van gáz, ha a vese besokall, és nem hajlandó folytatni az extra mennyiségű kálium kiválasztását, mert akkor megy a páciens a temetőbe, mert elviszi a káliummérgezés.

Alapvetően senkinek sincs káliumhiánya, ha nem szed káliumhajtó szívgyógyszert.

2022. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12.-es. Nem az volt a kérdés, hogy "hogyan találjam meg, hogy miért vagyunk kálium szegények" mert pontosan tudom a választ. Az volt a kérdés, hogy hol lehet olyan sót venni, amiben nem csak nátrium klorid van, hanem kálium is.


És azért keresgélek itt, mert számtalanszor kaptam már jó választ, és attól még mert a családom orvosokból áll, nem jelenti azt, hogy fejből tudniuk kellene, hogy mit hol lehet venni. Ez egy elég hülye elvárás amúgy, nem is értem hogy merülhet fel ilyen.



Így már capiche?


13.-as. De jó, hogy mikroboliológusok is vannak itt. Köszöntelek :)


Egészséges ember esetén a magas nátrium bevitel csökkenti a kálium szintet.. ezért érdemes nátriumnból a KÁLIUMHOZ képest kevesebbet fogyasztani, mert ezek kiegyensúlyozzák egymást. Az sem jó, ha nem fogyasztunk kellő mennyiségű sót, mert arra is kifejezetten szüksége van a szervezetnek, kerültek már kórházba emberek azért, mert kerülték a sót... Ilyenkor (is) jön jól egy remek kis sóoldatos infúzió meg egy kiokosítás.


Kálium mérgezésről kb 180 ezer mg káliumfogyasztás esetén beszélhetünk

2022. jún. 2. 21:27
 15/21 A kérdező kommentje:
*bocsi, az a halálos dózis, csak véletlenül hamarabb ütöttem entert szöveg javítás előtt... Az általad említett kálium mérgezés az bőven a napi ajánlott 4700 mg fölötti kálium rendszeres fogyasztása esetén állhat fenn. A lakosság döntő többsége azonban ezt sem éri el, amit a só káliummal való dúsításával lehetne kompenzálni, ezért is keresek ilyet.
2022. jún. 2. 21:29
 16/21 anonim ***** válasza:

Az a gáz capeche kérdező hogy TE NEM ÉRTETTED A KÉRDÉST :


"Akkor hogyhogy nem képes az egész családod és te magad mrgtalálni a forrást a szerintetek megfelelő kálium kiegészítésre?"


Teljesen másra válaszoltál arcoskodva.


12.-es. Nem az volt a kérdés, hogy "hogyan találjam meg, hogy miért vagyunk kálium szegények" mert pontosan tudom a választ. Az volt a kérdés, hogy hol lehet olyan sót venni, amiben nem csak nátrium klorid van, hanem kálium is.

2022. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Mert rossz volt a kérdés. Kb így:


A személy megkérdezi, hogy hol lehet Merida kerékpárt vásárolni?


Majd jön B személy és flegmán odaböfögi, hogyhogy nem vagy képes A-ból B-be eljutni??


Egyrészt nem ez volt a kérdés, hogy hogy kell A-ból B-be eljutni (amire a válaszoló nem is válaszolt egyébként) hanem az, hogy hol lehet Merida kerékpárt vásárolni. Másrészt meg ne én legyek már az aki "arcoskodik" :) Ne a farok csóválja már a kutyát.. érted...



"Teljesen másra válaszoltál arcoskodva" A fentiek tekintetében ez tisztára olyan, mintha magadnak állítanál görbe tükröt :)

2022. jún. 2. 21:52
 18/21 A kérdező kommentje:

Elmondom, hogy hogy nézett volna ki egy normális válasz, amit több kérdés esetén megkapok, csak itt nem jött össze:


Megkérdezem, hogy hol lehet káliumos sót venni?


Potenciális jó válasz #1 (legjobb eset): "Itt lehet, tessék: www.webshopahollehetvennikáliumossót.hu, remélem sikerül találnod jót :)"


Potenciális jó válasz #2: "Esetleg gyógyszertár, herbáriába nézted? Bár gondolom azokon már túl vagy =/ Remélem segíthettem azért."


Potenciális jó válasz #3: "Sajnos nem tudom, de engem is érdekelne. Ha esetleg találsz, megírnád nekem is? Előre is köszönöm!"



Rossz válaszokra példa: Nem kell leírnom, mert csak feljebb kell görgetni.

2022. jún. 2. 21:57
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Megkaptad a választ, de leírom ujra.

NÁTRIUMCSÖKKENTETT sót keress, minden élelmiszerboltban lehet kapni.

Csak az van, hogy egészséges embernek nem ajánlott a fogyasztása.

2022. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Láttam, pl ezt:


[link]


Csak utánanéztem ennek a sónak is több helyen, de sehol sem láttam az összetevőket, azt meg azért jó lenne tudni =/

2022. jún. 2. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!