Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meglatszik az ember kulsejen...

Meglatszik az ember kulsejen a taplalkozasa?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogyha valaki vegetarianus vagy szimplan probal egeszsegesen taplalkozni, az meglatszik rajta idovel? (mondjuk a boren). Esetleg meg a fiatalossagat is jobban megorzi vagy nincs koze a taplalkozasnak ezekhez? Ha valaki sok szenhidratot eszik, abbol lehet egeszsegugyi problemaja? (nem elhizasra gondolok)


Szerintetek mi a legjobb taplalkozas?


2010. szept. 19. 21:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Még jóhogy! Főleg a bőrödön, ha sok szemetet eszel. Az vagy, amit megeszel. És ezzel mindent el is mondtam.
2010. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A táplálkozás mindennel összefügg.
2010. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Kifejtenetek bovebben? En most szeretnek eletmodot valtoztatni es szeretnem tudni, hogy mi a legegeszsegesebb. Sajnos en nem olyan csaladban nottem fel, ahol erre figyeltek volna, szoval keveset tudok a taplalkozas-tudomanyrol.
2010. szept. 19. 22:05
 4/23 anonim ***** válasza:
48%
Természetesen! Aki cukrot, cukros ételt, fehér lisztet(fehér rizst,fehér kenyeret, illetve mindenféle finomított dolgot) húst, sok alkoholt, tejterméket, színezékkel tartósítószerrel és édesítővel készült ételt, műkajákat eszik, illetve nem iszik megfelelő mennyiségű tiszta(!) vizet minden nap, az számíthat rá, hogy csúnya lesz a bőre és hamarabb öregszik. ja, és nagyon fontosak a megfelelő kozmetikumok is!!! A kozmetikumok, parfümök(!!!), tusfürdők, szappanok, krémek(Nivea, Garnier, Chanel, Loreál vagy bármelyik) mind tönkreteszik a bőrt. lehet ezeket használni és szemetet enni, csak akkor ne csodálkozzon az ember, ha pattanásos, zsíros, száraz, problémás a bőre.
2010. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és a fogamzásgátlót kihagytam, ami az egész szervezetet tönkreteszi egy életre.
2010. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
OK, de ha mindabbol nem lehet enni, amit felsoroltal, akkor mit lehet gyumolcson es zoldsegen kivul? Honnan lesz feherje pl.? Nem kotekedni akarok, csak kivancsi vagyok.
2010. szept. 19. 22:27
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

szia! előző vagyok. mikor én váltottam egészséges életmódra én se tudtam elképzelni hogy mit fogok ezentúl enni, meg hogy hogy fogok leszokni a húsról meg mindenről amiben van cukor. az utóbbi nehéz volt(leginkább a cukor, sajnos a boltokban agyoncukrozott és sózott "ételeket" adnak el nekünk, így cukorfüggők vagyunk, ez olyan mint a drogfüggőség, de le lehet róla szokni). most már pár éve elhagytam a szemét kajákat és a kozmetikumokat is méregmentesre cseréltem (shea vaj, hauschka, kecsketej szappan), és igazából minden étkezés előtt vagy fél órát gondolkodom, hogy mit egyek, mert olyan bőséges a választék:)

Sok zöldséget és gyümölcsöt eszem, néha tofu illetve szeitán, barna rizs, bulgur, hajdina, köles, kuszkusz, teljesőrlésű és élesztőmentes kenyér, magvak. és néha eszem halat illetve sajtot is mert az imádom:)

a legegészségesebb persze az lenne ha az ember csak nyers ételt enne, tehát nem főzne, sütne semmit, de én ezt nem tudom betartani, nekem kell a meleg étel, de ha te elég kitartó vagy rászokhatsz a nyers ételekre is.

2010. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

a tej az egészséges

és a hús is

persze nem húst hússal kell enni az biztos

2010. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

fehérjékkel kapcsolatban:

az ember az állati táplálékot nem nagyon tudja hasznosítani, ráadásul emésztés során a bélben "rohad", tehát felesleges a fogyasztása. és arról még nem is beszéltem, hogy a bolti hús tele van antibiotikummal, hormonokkal, amik szintén tönkreteszik az ember szervezetének működését!!!

"A legtöbb ember úgy gondolja, hogy a fehérjét hús és tejtermékek fogyasztásával kell a szervezetébe juttatnia. A zöldségekben az összes olyan aminosav (a fehérjék építőkövei) megtalálható, amire a szervezetnek szüksége van. Nem mindegyik zöldségben van jelen az összes, de ha sokféle zöldséget fogyasztunk, különösen a sötétzöld színűeket, és a sötétzöld levelű zöldségeket, és ezt még füvekkel is kiegészítjük, akkor rengeteg létfontosságú aminosavhoz jutunk.

De kiváló fehérjeforrás: a tofu, a hüvelyesek, különösen a szójabab (a friss egész bab) az edamame és a lencse, továbbá a nyers diófélék, csíráztatott magvak és gabonák, és az avokádó. Ezek mindegyike kiváló minőségű fehérjéket tartalmaz, amelyek az állati fehérjéknél jobban beépülnek."

2010. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

22:52-es

a hús nem kifejezetten egészséges, a tej meg kifejezetten káros.

2010. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!