Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Apám egyre jobban hízik mióta...

Apám egyre jobban hízik mióta összejött az új nőjével. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Apám sose volt az az igazi nagy sportember, de azért mindig odafigyelt valamennyire. Ha kockás nem is, de többé kevésbé lapos hasa volt, néha elment futni is meg sokszor biciklivel közlekedett. Másfél éve visszont összejött ezzel a nővel és azóta teljesen elengedte magát és nagyon elhízott. Párja meg enged neki mindent. Nekem nem volt szimpatikus már az elején sem, mindig babusgatja Apámat. Mióta összejöttek nem volt futni szerintem, mindenhova kocsival jár és sokkal többet eszik mint azelőtt. Persze régen se kellett félteni, de az h mindenből repetázik és utána még megeszik egy púpos tányér süteményt nem volt. Párja mindig tukmálja rá az ételt, vasárnapi ebédeknek folyton az a vége, hogy Apám moccanni sem tud mert túlette magát. De ha csak úgy hétköznap beugrom is mindig van készen egy tálca sütemény. Nagyon szomorú látni hogy így szétcsúszott. Még mindig nem szoktam hozzá a változáshoz. Az én fejemben még mindig az az apuka van aki velem focizott, lehetett vele nagyokat túrázni. Ehelyett lóg a hasa a melle, tokás úszógumis. Pedig csak 43. Szerencsére nincs felmenők között cukorbeteg meg ilyesmi. És Apám is egészséges, de azért aggódom. Meg nem is élünk már együtt. Így meg nem is tudom hogy foghatnék hozzá, meg amúgy is fura kicsit nekem hogy a gyereke létére nekem kéne "megnevelnem".

2022. jún. 26. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
A szerelem elvakít. Biztosan élvezi a figyelmet barátnőjétől, máskülönben tenne ellene. Sajnos te nem fogsz tudni csinálni semmit, amíg ő nem akar változtatni. Lehet neki mondani a véleményed, de túltolni nem szabad, mert utána csak feszültség lesz belőle. Senki nem szereti ha szekálják. Ahogy te is írtad, egy felnőtt ember. Nem a gyereke feladata, hogy eddze meg diétára fogja.
2022. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy, felnőtt ember, ameddig őt nem zavarja nincs miben segíteni. Az ételt ő eszi meg, szed 2x, senki nem tömi vele, attól még hogy ott van nem kötelező megennie. Szólhatsz neki egyszer, hogy apu oda kellene figyelni, mert nagyon meghíztál, de piszkálni vele felesleges.
2022. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom mennyit tud hízni valaki másfél év alatt, de gyakori hogy ebben a korban a férfiak elengedik kicsit magukat. Tök természetes szerintem. Pláne ha még egy szerető párkapcsolatban is élnek. Nem a világ ha kicsit megpocakosodott. Lehet csak túlliheged?
2022. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

A nője milyen? Biztos kövér.

Gondolom felhízlalja, hogy ne kelljen másnak.

2022. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem 40 kg körüli hízás bőven túl sok ennyi idő alatt.

A nő kicsit túlsúlyos, de nem olyan durván. Ha olyan ruha van rajta akkor meg sem mondod. Ettől még lehet benne valami, mert lány barátaim többször megjegyezték anno, hogy Apum milyen sármos.

2022. jún. 26. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:
A férfiak ebben az életkorban kezdenek hízni, de a nő nyilván jól főz (ami jelen esetben a "hibája"). Azért érdemes lenne egy laborvizsgálatot csináltatni a metabolikus szindróma okán.
2022. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6.

"A férfiak ebben az életkorban kezdenek hízni"

Pontosítsunk: a férfiak ebben az életkorban kezdenek szarni rá, hogy mi van a súlyukkal. Magától nem hízik meg senki.

51/F

2022. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled. Apukám 5 éve váltott ülőmunkára és azóta nagyon meg is hízott. Sajnos nagyon makacs és lusta ezért nagyon ellenál bármilyen diétának vagy edzésnek, amit fel akarnánk hozni neki. Igazából engem már nem is nagyon izgat hogy mit csinál. Én megtettem a magamét. Neked is azt tanácsolom, hogy ne magadat őröld fel ezen. Ha neki így jó, akkor te nem tudsz mit tenni.
2022. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!