Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Cola-függésnek mi a fő...

A Cola-függésnek mi a fő kiváltó oka? A koffein?

Figyelt kérdés

A leszokáshoz segíthet, ha 1-2 csészével több kávét iszok?

Sajnos nagyon rágyógyultam a Coca Cola-ra (és hasonlókra, pl Pepsi, sajátmárkás)


Elvonási tüneteim vannak ha nem iszom.



2022. okt. 8. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Koffein igen. Igen segít ha több kávét iszol. És nyugi a Cola sem az ördögtől való nem baj ha rá vagy szokva. Nem olyan káros. Egy életünk van nem? Azt kell csinálni amit élvezünk!(:
2022. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Én is függő vagyok, koffeinfüggő. Nem telik el nap 1,5 liter kóla és 4 csésze kávé nélkül. Szerintem igen, a koffein is teszi, bár engem lelkileg is feldob a pezsgése. Szerintem ne igyál 1-2 csészével több kávét, mert akkor úgy jársz mint én, hogy egy nap legszívesebben 6-ot is meginnék. Nehezebben fogsz tőle elaludni, és ez további problémához vezet.

De ennél többet nem tudok mondani, mert én se tudtam még letenni.

2022. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es

Ne haragudj, de amúgy rákot okoz nem? Ha napi 4 litert iszol az már nem egészséges, én is annyit ittam.

Nálam a sok kóla epeürítési zavarhoz vezetett.

2022. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A koffein is okozhatja,de a benne lévő cukor is kiválthatja a függőséget.
2022. okt. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocs, elfelejtettem írni, hogy cukormentest iszok. Tehát light vagy zero.
2022. okt. 8. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!