Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A sertés zsír (vagy más...

A sertés zsír (vagy más állati eredetű zsiradék) fogyasztásának az elhízáson kívül van egészségromboló hatása?

Figyelt kérdés
Vékony vagyok, de szeretek enni, és nem vetem meg a zsíros ételeket sem. Tehát a kérdésem az, hogy ha nem hízok tőle, akkor ehetem-e nyugodtan, anélkül, hogy ez ártana nekem?
2010. szept. 27. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Az állati eredetü zsirok UGYANANNYIRA hizlalnak, mint a növényiek! Tehát elhizás szempontjából teljesen mndegy, hogy MILYEN zsiradékot fogyaszt valaki.

2. Az állati zsiradékok a legújabb kutatások szerint (Nyugaton közismert, MO-n még nem) nem ártalmasabbak, mint a növényiek, csak kevesebb hazsnot hoznak a gyártóknak.

3. A növényi OLAJOK szintén nem ártanak, viszont a belölük készitett margarin-félék igen, mivel a gyártáskor sok káros vegyszer kell ahhoz, hogy a megfelelöen kemény állagot elérjék. Ezek maradékai sokkal többet ártanak az érrendszernek, mint a (természetes) állati termékek.

2010. szept. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
megemelik a koleszterinszintedet (LDL).
2010. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

apai nagyszüleim, ill nagymamám mindent zsírral csinál, abban süti a rántott húst, azt keveri a nokedibe vaj/olaj helyett, 84 éves és nagyon egészséges asszony. a nagypapám sajnos már meghalt, de nem a koszttól, hanem mert 10évvel idősebb volt, mint nagymamám.

és nem (voltak/vannak) kövérek egyáltalán.


én szeretem a szalonnát, a zsírt, de hát 48kg vagyok...addig eszem amíg lehet :D

2010. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a válaszom igenlő, hiszen a cukrozott disznózsírból készült pudingtól a fogunk is elromolhat.
2015. dec. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!