Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Edzőterembe járok, muszáj egy...

Edzőterembe járok, muszáj egy étrendet követni?

Figyelt kérdés
Most kezdem el edzeni. Azt eszem amit anyám főz, tudom, hogy az izom építésben fontos az étrend. Nem akarom anyámat ilyenekkel terhelni. Azt hozzátenném, hogy nem akarok ilyen nagy testépítő lenni, azt akarom, hogy ne legyek ennyire vékonyka.
2022. okt. 9. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem muszáj semmi. Nyilván ha hosszútávon is fejlődni akarsz, akkor ahhoz megfelelő körülmények kellenek, ergo az edzés-táplálkozás-regeneráció szentháromságnak rendben kell lenni. Ha a szentháromság valamelyik eleme nincs rendben, akkor izmosodás/erősödés tekintetében nem kell túl sokra számítani.

Ettől függetlenül teljesen érthető, hogy amíg otthon laksz, nem magadra főzöl, nem magadra vásárolsz, nem magadat tartod el, addig azt eszed, amit anyukád eléd rak. Majd ha elköltözöl otthonról, és ténylegesen szeretnél értékelhető eredményt elérni a sportban, akkor legyen egy célnak megfelelő étrended, kalóriára és makrotápanyagra belőve, addig meg jó lesz a muter bablevese is. Ha tudsz, akkor arra azért figyelj, hogy legyenek meg a minőségi fehérje és szénhidrát források, hiszen ez nem csak gyúrósként, de átlag emberként is fontos egészségügyi szempontból, de nyilván nem kell vívni anyukáddal az inflációs válság közepén, hogy miért csak csirkecomb került az asztalra, miért nem lazac. Ha az étrended előre láthatóan nem lehet célorientált, akkor törekedj arra, hogy az edzésprogramozásod és a regenerációd legyen fullos.

2022. okt. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Totál egyénfüggő, én ha nem figyelnék az étrendemre egy grammot nem nőne a testsúlyom soha, van akinek pedig vissza kell fognia magát. Próbáld ki. Azért mikor már edzel 1 éve és egy dekát nem nőtt a tömeged akkor azért el lehet kezdeni gondolkodni, hogy többet kéne enni.
2022. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, csak kb-re legyen meg egy fehérje-ch arány.


Én sem "diétázok" - a gluténon kívül -, mégis oké.


A mennyiséggel szoktam játszani, mert sajnos gyorsabban fogyok, mint "hízok" - főleg, amikor véletlen beüt egy diétahiba :( Bár akkor edzeni sem tudok olyan fájdalmaim vannak 2-3 napon keresztül.

2022. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!