Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lesz zavaros a vizeletem...

Miért lesz zavaros a vizeletem 100+ gramm kemény-sajt elfogyasztása után?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy mikor sajtos ételeket fogyasztok, pl. sült burgonyát sajttal (olcsó hipermarketes, pl. LIDL-s Gouda), utána az első vizelés (kb. evés után félórával) olyan zavaros, hogy már WC csészében jól meglátszik.


Félreraktam belőle üvegpohárban egy decit. Néhány órájára rá a vizeletből leült a zavarosság a folyadékszint kb. egytized magasságában. Bár ennél jobban nem vizsgáltam meg, de úgy sejtem, hogy a zavarosságot a húgyutak belsejéről hirtelen leváló hámsejtek okozzák.


Egyértelmű az összefüggés a sajtfogyasztással, mert a rá következő ürítésnél már teljesen tiszta a vizeletem - mint az általában lenni szokott.


Mi ennek a kissé idegesítő jelenségnek a magyarázata? A tejtermékek melyik összetevője vált ki ilyen hatást?



#sajt #zavaros vizelet #sajtfogyasztás #húgyuti hámlás
2022. okt. 29. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát egy mikroszkóppal meg lehetne nézni egy laborban, hogy tényleg sejtek-e és ha igen, milyenek. Ezt szemre esélytelen úgy is. Simán lehet, hogy a sajtban van valami anyag, ami kifiltrálódik aztán meg összecsapzódik.
2022. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a sajt tömény tej, vagy valami műcucc. lehet, hogy neked egyik sem jó. próbáld ki, hogy kihagyod, aztán nézd meg, jobb lesz e.

lehet, hogy a túl sok fehérjét nem bírod. érdemes nefrológiai szakrendelésre beutalót kérni, a háziorvosok ritkán látják az összefüggést, de súlyos vesebetegség is lehet az oka.

2022. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nincs veseproblémám. A túró az egyik kedvenc ételem, mert a beteges gyomrom azt bírja, és az ilyet nem csinál. A tejjel sincs gond, néha abból is megiszok egy litert egy nap. Csak a LIDL-s Gouda és hasonló "olcsó" hipermarketes sajtok váltják ki a leírt és nagyon feltűnő jelenséget közvetlenül az étkezés után.


A jelenség nem okoz semmilyen érezhető problémát, csak olyan a vizeletem, mintha tejjel lenne keverve. Már a vizeletsugárban is jól látszik a zavarosság, viszont a rá következő vizelet teljesen víztiszta.

2022. nov. 1. 13:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Tejtermékekben nagy mennyiségű phosphorus van, és ezt fogyasztás után pisilés útján távolítja el a test, ha nincs rá szükség. Viszont, ez általánosságban egészséges embereknél nem történik meg, szóval érdemes lenne elmenni orvoshoz. Lehet magas vitamin D szint miatt (amit azért fontos megnézni, mert az hiperkalcémiához vezethet), pajzsmirigy gondok miatt vagy vese gondok miatt. Ha más nem akkor azért, hogy megnyugodj.
2022. nov. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ettem már sok gouda sajtot LIDL-öset, de sosem volt ilyen gondom, pedig sokszor van gond a vesémmel, ha nem öltözök fel jól, már a hidegtől is fáj. Nálad valami gubanc van, valamilyen összetevővel nem vagy kibékülve, és hát utána fél órával, nem is tudom. Laborral kellene megvizsgáltatni, illetve enélkül is lehetne egy laborvizsgálat, az is mutathat valamit, ha gond van. Az sem igazán jó, ha hámsejtek válnak le a húgyútakból. Szerintem kellene egy labor mindenképpen.
2022. dec. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lipémia, a sok tejzsír megjelenhet itt is.
2023. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Csabi34 ***** válasza:
Valószínűleg a sajtban található kalcium-foszfát miatt lehet. A kalcium-foszfát kristályok könnyen leülepedhetnek a húgyúti rendszerben, ami a vizelet zavarosságához vezethet. Az is lehet, hogy a sajtban található baktériumok okozzák a gyulladást a húgyutakban, ami a vizelet zavarosságához vezethet. Általában ez nem jelent veszélyt, és a jelenség általában rövid időn belül eltűnik, de ha aggódsz, érdemes orvoshoz fordulni.
2023. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!