Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koplaljak mert PCOSem van?

Koplaljak mert PCOSem van?

Figyelt kérdés

PCOSel küzdök sajnos. 21 éves nő vagyok. Egy kis túlsúly van de a fogyás az eleve tervben van. Edzeni jarok (kardio főleg ) .

Múlt héten voltam nőgyógyásznal és ott átbeszéltük az étrendemet. 1200\1500 kalória legyen meg naponta.Tehat nem koplalásról szól az életmód váltás.(Párom okoskodasabol és a szavaiból úgy jön le) tonhal,tojás,paradicsom uborka feta sajt joghurt. Csirkemell,hal. Stb.. ezeknek kell neki esni inkább ha ram tör a zabálás.Persze gyümölcsöket se dobom kk au étrendemből. Banánt kerülöm. De inkább ezeket kell ilyenkor enni mint csokit csipszet. Az édességről sem mondok le 100%ban. Mérsékelni kell. Heti 1x csaló nap. Úgysem tesz jót ha full feladom. Úgyis ram törne a roham és aztán tudjuk nehezebb lesz ellalni mint ha nem engedném meg magamnak azt a heti 1x alkalmat. Meg sajnos nagyon édes szájú vagyok . Párom idegesit mert dumál össze vissza. O úgy írja le a dolgot mintha koplalnom kellene. (Ha éhes vagyok egyek kenyeret ne rendes kaját ). Amúgy barna kenyeret eszek vagy inkább feketét. Én az orvosra szeretnék hallgatni nem az okoskodo páromra. Ezzel az életmód váltással nem az a cél hogy kilyukadjon a gyomrom az éhségtől és szeduljek . Igenis vannak olyan kajak amik egészségesebbek (főtt kajak) amik laktatóak. Nektek milyen a diétátok?



2022. nov. 6. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Igen, hallgass az orvosra, és tényleg nem koplalni kell, hanem egészséges étrendet követni, rendszeresen enni, súlyosabb esetben pontosan kiszámolt mennyiséget. Ha koplalni próbálsz, abból összevissza evés lesz.


Viszont szerintem az a heti egy csaló nap nem jó ötlet. Inkább legyen egy icipici édesség napi 1x mondjuk ebéd után, mondjuk 1 kocka csoki vagy más, de ilyen mennyiség. Az a baj, hogy ha csaló napot tartasz, sok édességet eszel, akkor gyorsan felszívódik a sok cukor, nagyon megemelkedik a vércukorszinted, aztán az inzulinszinted is, és pont ezt kéne elkerülni. Ha picike részletekben fogyasztod el az édességet, és lassítod a felszívódását azzal, hogy más lassú felszívódású étellel együtt vagy utána eszed, akkor sokkal kevésbé csinál bajt.

2022. nov. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Keress fel egy normális dietetikust, aki személyre szabottan átbeszéli veled az étrendet. A nőgyógyász ebben amúgy nem kompetens, hacsak nincs dietetikus végzettsége i.
2022. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1200 kalória KEVÉS! Még az 1500 is, hiába van PCOS, 1700-at vigyél be, mellette meg fuss vagy ússz, de a nőgyógyász ebben nem kompetens, mert nem dietetikus.
2022. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Glikémiás étrend + cukor, glutén és laktózmentes. Átlag 2000-2500 kclt eszek, de ezt nem számolom, mert teljesen felesleg.


Eddig 8 kg-t fogytam, kezdő súlyom 118 kg volt, célom 72 kg. Pcos + ir + pajzsmirigyes vagyok. A vicc az egészben, hogy többet eszem, mint előtte, mégis fogyok, ebből is látszik, nem mindegy, mit eszik az ember. (Előtte mekis kaján éltem meg cukron.)


mellé könnyű súlyokkal edzek és 10.000 lépést sétálok (a cardio növeli a kortizol szinted, ami további hízáshoz vezet)

2023. jan. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 vagyok ha inzulinrezisztens a pcos-ed mint nekem, akkor a glikémiás étrendet kell követni ami napi 5-6 étkezést jelent, reggel csak proteint lehet enni, és este felé szabad olyan szénhidrátokat, mint pl köles vagy épp cukormentesen elkészített rízskása, magasabb GI-s gyümölcsök (pl turmixba banán)
2023. jan. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
pcos-re még étrend kiegészítőnek 4000 mg myo inositolt, omega3-at, folsavat és d vitamint kell szedni
2023. jan. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
illetve a tüneteken segít a borsmenta tea is
2023. jan. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja és csalónapot tilos, inkább egyél meg 1-2 kocka csokit, ha nem bírod megállni, vagy egy gluténmentes burger kinges hamburgert, de a csalónap teljesen felborítja azt, amit elérsz az életmódváltással, szóval ha megkívánod edd meg, de ne nevezz erre ki külön napot, mert azzal el is dobod amit elértél kb
2023. jan. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!