Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki vegetáriánus volt és abba...

Aki vegetáriánus volt és abba hagyta, az miért hagyta abba? És meddig volt az? És milyen étrendre váltott erről?

Figyelt kérdés
Előnyei vagy hátrányai voltak számodra inkább többségben a vega étrendnek?

2022. nov. 19. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Én magát a húst nem szeretem. Előnye nincs nagyon inkább csak hátránya, főleg gyerekként sokszor maradtam éhes mikor minden étel csak húsos volt. Ráadásul vas hiányos vagyok állandóan
2022. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
halat sem? azt valaki nem is tartja húsnak.
2022. nov. 19. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem időszakaim vannak, amikor vegetáriánus/vegán vagyok. Néha eldurran az agyam, és akkor hónapokig nem eszek húst. A legtovább tartó ilyen időszakom másfél év volt, amikor semmilyen állati eredetű élelmiszert nem fogyasztottam. Általában ezeknek az időszakoknak azért van vége, mert nem egyedül élek. Van egy feleségem és egy gyerekem, akik mindenevők, továbbá gyakran utazunk rokonokhoz, barátokhoz, ahol szintén mindenki mindenevő, tehát számomra konzisztensen biztosítani napi 3-5 vegán étkezést nagyon sokszor kivitelezhetetlen. Én heti hét napot dolgozom, a feleségem azonban csak heti négy napot, ezért zömében ő főz, én pedig nem várhatom el tőle, hogy készítsen egy komplett menüt magának és a gyereknek, aztán egy komplett vegán menüt nekem is.

A másik ok, amiért nem élethosszig tartók ezek az időszakok, mert növényi étrend mellett gyakran kerülök akaratom ellenére is tartós kalóriadeficitbe, ami nekem aktív sportolóként igen nagy probléma. Ilyenkor szépen visszavezetem a húst és az egyéb állati eredetű élelmiszereket a táplálkozásomba, hiszen az állati élelmiszerek fehérjében és zsírban gazdagok, ezáltal könnyebben fedezik a kalóriagényemet és az éhségérzetemet, mint a növényi élelmiszerek.

A harmadik ok pedig egészen prózai és elhanyagolható, de érv: szeretem a húst. Annyira nem, hogy ne tudjak hónapokig meglenni nélküle, de időnként szeretek megenni egy gyrost, egy sonkás szendvicset, egy hamburgert, egy fél kolbászt. Ez van, apám hentes volt, anyám pedig szakácsnő, úgyhogy nem éppen vega környezetben nevelkedtem.

Egyébként mind a tapasztalatok, mind a legkorszerűbb dietetikai vizsgálati anyagok alapján a növényi étrend semmilyen egészségügyi hátránnyal nem jár, ha az egyén tudatosan építi fel étrendjét, és figyel a változatos tápanyagforrások integrálására.

2022. nov. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tanulságos amit írsz 3. B12 nem lehet csak állati forrásból. Persze lehet nem szükséges bevinni. Csak hallottam dietetikustól.
2022. nov. 19. 20:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A szójabab meglepően sok B12 vitamint tartalmaz, ezért vegánoknak kifejezetten ajánlott, de egyébként a B12 vitamin pont az a mikrotápanyag, ami sajnos ma már állati élelmiszerekben is egyre kevésbé szignifikáns, úgyhogy ezen vitamin exogén pótlására gyakorlatilag már a mindenevők is rászorulnának. Ettől függetlenül én is tudom, hogy antivegán megmondó emberek mindig a B12 vitamint hozzák fel, mint húsfogyasztás melletti megdönthetetlen érv.
2022. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Clorellában is megvan.
2022. nov. 19. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a szüleimmel éltem, nehéz volt kivitelezni az egészséges, változatos vega étrendet. Külön főzni magamra rengeteg időt vett el, ezért sokszor csak köretet ettem, és az étkezésem eléggé egyoldalú volt. Szerencsére nem okozott hiánybetegségeket, de egy idő után nagyon unalmassá vált, ezért néhány évre visszatértem a húsos ételek fogyasztásához.


Mióta külön élek, ismét vegetáriánus étrendre váltottam. Azóta sokkal többet tudok az egészséges táplálkozásról, és jobban odafigyelek rá. Nem is kívánom a húst soha. Egészségügyi hatást nem tapasztaltam. Szerencsére nem volt problémám egyik étrenden sem. Viszont sokkal jobban kedvelem a vega étrendet, tehát összességében jobban érzem magam így, mert jobban esnek az ételek.

2022. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Étkezési zavar miatt majd 10 éven keresztül. Amikor eldöntöttem, hogy meggyógyulok, akkor ezt is visszavezettem.


Úgy voltam vele, ha mégsem ízlik, oké, akkor nem eszem, de rájöttem, hogy tkp. ÉN szeretem a húst (az étkezési zavarom ágált ellene).

Az más kérdés, hogy még mindig fáj tőle a gyomrom - de az mitől nem?


8 év bulimia nem múlik el nyomtalanul.

2022. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én környezetvédelmi okokból mellőztem a nagyüzemi húsokat. Amikor már megengedhettem magamnak a bio minősítésűt, onnantól ismét ettem. A vega étrend előnye az volt, hogy naponta szrtam, mert hússal állandó székrekedésem van. Plusz kövezzetek meg, de így visszanézve (fene se tudja, lehet-e összefüggés), de a vega éveim életem legkiegyensúlyozottabb, legboldogabb periódusa volt.
2022. nov. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!