Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az edzőm azt mondta, hogy a...

Az edzőm azt mondta, hogy a marhafehérje "másképp eteti az izmokat", mit kell ezalatt érteni?

Figyelt kérdés
Fél éve edzek, edzőhöz járok. Mondta az edzőm, hogy edzés után igyak fehérjét. Kérdeztem tőle, hogy milyet? Azt mondta, hogy mindegy, de a legjobb a marhafehérje, mert az másként eteti az izmokat. Nem értettem, kérdeztem tőle, hogy ez mit jelent? Annyi volt a válasza, hogy, a marhafehérje a legjobb a férfiaknak. Valaki elmagyarazná, hogy hogyan eteti másképp az izmokat? Egyelőre nem vettem semmilyen fehérjét.

2022. nov. 20. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ezt az edzőt is küldeném a picsába... a marhafehérjepor már eleve kb. ugyanaz, mint a kollagén. A por meg egyáltalán nem muszáj, sőt.


Szóval, ez egy beetetős szöveg volt, hogy vásárolj porokat. Ezek után sem port nem vennék ott, és az edző sem érdekelne többet, talán még ugyanabba a terembe sem mennék, ahol ennyire hülyének néznek.

2022. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1:

És a marha kollagén mire jó?

Nem azt kérte, hogy ott vegyek port. Azt mondta bárhol vehetek/rendelhetek csak a marha a legjobb (szerinte).

2022. nov. 20. 13:06
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ma már a legjobb, legprofibb, leginkább naprakész tudással rendelkező szakemberekkel/edzőkkel is együtt lehet dolgozni, akár online coaching keretén belül is. 2022-ben miért fizettek még mindig egy valag pénzt olyan kóklereknek, akik ilyen mondatot kiejtenek a szájukon, hogy a "marha fehérje másképp eteti az izmokat, mert az való a férfinak"? Mielőtt megszakítanád ezzel a kóklerrel a kapcsolatot, előtte azért kérdezd már meg tőle, hogy ez pontosan mit jelent, és írd már le ide nekünk kommentbe, hadd röhögjünk. Mondd meg az edződnek, hogy írjon rám privátban, és küldök neki egy-két olvasnivalót INGYEN, ugyanis ráférne.
2022. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

"marha kollagén mire jó?"

semmire. a kollagén ugyanolyan átverés mint a legtöbb kamu étrendkiegészítő. tanulmányok bizonyították hogy a kiegészítő formájában bevitt kollagén semmilyen pozitív fiziológiai hatással nem bír. a szervezet pont elegendő kollagént képes előállítani bejuttatott fehérjeforrásokból, például húsokból.

2022. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Előző, ez azért túlzás, nekem a normális tiszta kollagén segített a kattogáson.
2022. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Tökmindegy, melyik fehérjét iszod, én sokáig az iso whey zerot ittam, de már nem bírta a hasam (a tejfehérje miatt), ezért átálltam a marhafehérjére. Mindkettő egyformán hatékony amúgy.
2022. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hús = izom = fehérje
2022. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Orvosként a büdös életben nem vennék marhafehérjét. Semmi garancia nincs arra, hogy nem prion fertőzött.
2022. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!