Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van ötletetek, hogy hogyan...

Van ötletetek, hogy hogyan oldjam meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Van egy evészavarom, ami talán a falászavarra tudnám hasonlítani. Ez azzal jár hogy időszakosan hol koplalok, hol fölfalom a házat. Nem tudom kontrollálni... (aki találkozott ilyennel az tudja nagyon jól hogy nem akaraterő kérdése)

Általában a falásrohamokat hasfályás, hasmenés hányinger követi és ha mondjuk este történik pluszban rájön egy álmatlanság. Rákövetkező nap is fáj nagyon a hasam és hasmenés is van hogy tovább tart. Magyarul gyomorrontásról beszélünk ilyenkor. Viszont ha másnap suli az nagyon kellemetlen. Még a hasmenést el lehet nyomni pirulákkal és ha nagyon kell a hasfájást is viszont hosszú távon ez nem fenntartható. Hiányzásért is lecseszés jár mert már annyit hiányoztam. Járok pszichológushoz, igyekszem dolgozni az ügyön de amíg nincs megoldás mit tegyek?



2022. nov. 21. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Többször egyél kevesebbet

És ha azt érzed éhes vagy gondolj mindig arra hogy o majd fél óra mulva eszek

Én így fogyóztam, volt hogy fél óra mulva már nem is voltam éhes és lett belőle 1.5 óra

Sokkal jobban sikerült kontrollálni :)

2022. nov. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszodat.

Igen ezt én is tudom, hogy így volna helyes. Viszont mikor elkezdek ilyen mentalitással enni, akkor nem sikerül megbirkóznom a bűntudattal, hogy eszek, mert azt a "kevesebbet" nagyon soknak érzem. (Legalábbis eddig még nem sikerült)

2022. nov. 21. 08:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez az étkezési zavar (mivel koplalsz és bűntudatod is van, aztán falsz) már szaksegítséget kíván.


Egyébként öngeneráló folyamat: a nem evéstől kiéhezik a szervezeted ÉS azért lesz falásrohamod.


Tudom, én is voltam így, éveken keresztül, bűntudat, nem evés, túlmozgás, falásroham, etc.


Pokol volt minden nap, hol nem volt energiám, hol borzlamas fájdalmaim voltak - aztán egyik nap elegem lett (akkor épp "már" koplaltam, de mellette iszonyúan görcsölt a gyomrom az előzőeleges rengeteg kajától), úgyhogy másnap elkezdtem normálisan enni.


4-5 óránként, nem sokat, de rendszeresen. Eleinte volt bűntudatom, de egy x kg után nem nőtt a súlyom (és még így is alsó határon van), úgyhogy végülis bevált.

Végre lett életem, normális vércukorszint, kiegyensúlyozottság, elmúlt a falásroham, a hányinger, hasmenések... minden.

Nem volt könnyű menet, de megérte.

2022. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Én sürgősen elkezdenék valami ütősebb táplálékkiegészítőt szedni. Mondjuk Lenkeit. Tudom, sokan rühellik, merthogy a szcientológia híve. De bassza meg, a szívsebészt sem kérdezzük a felekezeti hovatartozásáról, mielőtt a kése alá fekszünk. A termék jó, tehát ne feltalálóját jellemezzük!
2022. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!