Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Felszeretném tenni saját...

Felszeretném tenni saját életem kérdéseit 139kiló 22éves férfi vagyok. Próbáltam ketogén diétát alkalmazni,néha edzőterembe járni, sajnos nem sokszor de heti 2 megvolt. Gyors séta/kocogás sikerült 5percre bontva 2/3ba-1órán keresztül(?)

Figyelt kérdés

Sajnos a térdem megérezte, ezt az egészet. Mindegy..kisebb nagyobb sikerrel odafigyeltem az ételre, volt ,hogy direkt alig ettem egynap.

Levontam a tanulságot miszerint ez nem tartható, én pedig nem időszakos változást szeretnék hanem életmódot váltani. Napi alapanyagcserém így 128kilósan 2600.

Nos arra gondoltam, mellőzöm egyenlőre az edzőtermet. Éjszakában dolgozom közepes megterhelő amit csinálok.

Az elképzelésem: Miutàn hazaérek, intenzív kutya sétáltatás gyors tempóban (5-5,5km/h) 1óra. Hazaérek akkor már nem eszem, lefekszem aludni. Felkelek,szintén egy óra intenzív kutya séta. És amit mellé szeretnék alkalmazni ez az időszakos böjt kaloriadeficittel mégpedig 16/8. Ezt is egészségesebb ételekkel bevinni,zöldség bulgur, basmati eizs, húsok tojás. Mellette egy étkezést pótolok az izmaim és fehérje bevitelem érdekében Norbi update keto shakkel.

Nos nemtudom, ez egy jó gondolat egyenlőre? Még le nem megyek,olyan 105kilóra és tempósabb tornát is felvehetek?

Egyik fontos kérdésem még ezzel kapcsolatban!

SOKAK! Szerint a séta egyenesen hülyeség nem fogyaszt egyáltalán, még az én esetemben se. Nem tudom, ez valós és tényleg hanyagoljam, vagy jó az elképzelés és tudni fogok fogyni? Köszönöm előre is. Jöhet hideg meleg!!



2022. nov. 22. 04:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint a séta hülyeség, az nem normális, maradjunk annyiban!

Ezzel a súllyal nem is szabad ennél nehezebbet sportolni. Úszás lenne jó, de az mostanság felejtős sajnos.

Nem vagy cukorbeteg? Mert akkor ezt az időszakos böjt baromságot is elfelejtheted. Norbi bohócot meg mindenképpen felejtsd el, ő is meg a követői is rendszeresen életveszélyes állapotban kerülnek kórházba, kinek hiányzik az?

Kevesebbet kell enni és ennyi. Én az elmúlt hetekben fogytam le 129 kilóról 123-ra. Semmi norbi, semmi konditerem, eszek mindent, csak kevesebbet.

2022. nov. 22. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogyni csak kalóriadeficittel lehet, vagyis érdemes számolnod miből mennyit eszel. Ne érjen sikertelenségként, hogy egy-két nap "túlettél" a kereten. Tudom, könnyű azt mondani.

Alapvetően jó az elképzelésed. A bőjtöt ne erőltesd magadra, ha nem megy. Nem mindenkinek való.

Norbit ne pénzeld légyszi. Sokkal jobban jársz, ha bármelyik más fehérjeport veszel, pl myproteinesek finomak általában, lehet mintákat venni. Azt nem tudom, hogy az intenzív séta mennyire tesz jót a térdednek, de a séta tökéletes, attól, hogy nem szakad meg az ember.

2022. nov. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A te súlyoddal a séta is elég sok kalóriát fog felzabálni. Meg a kutyádnak is jót tesz :-) Az a sport a leghatékonyabb, amit kitartóan csinálsz, gondolom a kutyasétáltatáshoz megvan a motiváció is.


A fogyás meg azon múlik, hogy kalóriadeficitbe kerülj. Ebben segít a több mozgás is, de általában a kaját sokkal jobban vissza lehet fogni. Hogy neked az is segít-e visszafogni, hogy x órakor nem eszel, majd meglátod, de nem ez a lényeg, hanem hogy összesen mennyi megy be.


A háziorvoshoz látogass el, ha még nem tetted, ellenőrizni kéne, hogy nem vagy-e inzulinrezisztens és/vagy cukorbeteg. Plusz jól jöhet később, ha rögzíti a súlyodat.

2022. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon korrekt válaszokat kaptam köszönöm, nem vagyok cukorbeteg hálistennek. Úszni nemtudok:/ ugye most itt ez a fagyás, de gondoltam nem futópadozok ha szerintetek érdemes a séta. Hanem veszek egy kesztyűt téli sapkát fogom a kutyát és indulás!:)
2022. nov. 22. 11:31
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne kocogjál most még, mert az ízületeidnek nem tesz jót!

Egyelőre a gyors séta kiváló.

Ügyes vagy, hogy akarsz változtatni , én a magam részéről nagyon sok sikert kívánok!

2022. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, háziorvoshoz menjél el rögzíteni a súlyod, mert ha megnyúlik a bőröd a fogyástól, akkor tb támogatást kapsz plasztikára. Nem tudom mennyire akarsz lemenni, de valószínű be fog következni. Ezért érdemes kollagént inni.
2022. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mondom be regisztrálok ide, de esküszöm úgy feldobtátok a napomat a hasznos tanácsotokkal, jóindulatotokkal,nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!😊
2022. nov. 22. 17:45
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jól haladsz: a kérdésben még 139 kg volt, pár sorral lejjebb már csak 128 kg.
2022. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%

2


Fogyni a kalóriadeficittel csupán nem lehet. Előbb az izomból jön le a "felesleg" utána abból a hájból amire a kérdező utal.


És mire eljut az ember a hájból levő fogyásra addigra a pszichiátrián köt ki mert annyira éhes.


Vagy pedig lassú diétát folythat 50 éves koráig.

2022. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
És megjött az abszolút fa.szság a 9-es válasz személyében :D látod kérdező vannak ilyenek is
2022. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!