Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire hat a szójafehérje...

Mennyire hat a szójafehérje por mint a tejsavó fehérje koncentrátum?

Figyelt kérdés
Sajnos már nem tudom megengedni maganak, hogy 10ezer forintért vegyek1 kiló fehérjeport, mivel én eddig 5000-6000-ért vettem. Viszont találtam szójafehérjekészítményt, ami 100g-ban 75g fehérjét tartalmaz, és nagyon olcsó. Mennyire ajánlanátok azt?
2022. nov. 28. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanarra jó, mint a tejsavó fehérje, semmi különbség. Igen, aminosav spektrum, meg hasznosulás, tudom. Ezt hagyjuk, naturál hobbigyúrós vagy. Ha nincs meg a napi 1,5 g/tskg fehérjebevitel szilárd ételből (lehetetlen, de tegyük fel), akkor este igyál egy protein turmixot tejsavóból, szójából, marhából, borsóból, kenderből, tök mindegy.
2022. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

1. A fehérje, az fehérje. 2022-t írunk, hódítanak a tudományos cikkek és a szakmai podcastok. Azokat hallgasd. Ne az ökörségekkel teli shopbuilder cikket olvasgasd ahol lebeszélnek a növényi fehérjékről.

2. Ha nincs pénzed rá miért fontos venni?

3. Minek egyáltalán venni? Szerinted kötelező kelléke az edzésnek? Könyörgöm ugye nem anabolikus kapu/ajtó/kerítés szintjén tengődsz?

4. Ha be tudod vinni szilárd kajából is a fehérjeszükségleted minek fehérjepor? (Naturál hobbi szinten ez kb: néhány tojás, pár szelet hús, 1-2 csirkelemm sonkás szendóból megvan, konkrétan nehéz úgy kajálni hogy ne vidd be)

2022. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, kb. hány kg a zsírmentes testtömeged? Miket és mennyit eszel egy nap? Lehet, hogy nincs is szükséged plusz fehérjére.
2022. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!