Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lehetek a leírtak...

Anorexiás lehetek a leírtak szerint?

Figyelt kérdés

Tavaly antidepresszánsok hatására 56 kg-rol felmentem 67 kg-ra, nyáron. Utana szeptemberben már nem szedtem a gyógyszereket plusz koplaltam is és így lementem 55 kg-ra. Most szeptemberben újra elkezdtem a koplalást mert nagyon félek hogy úgy fogok kinézni mint tavaly. 53 kg-ról indultam, azóta 46-47 kg vagyok, három hét alatt lettem ennyi 53-ról. Illetve 173 cm vagyok.

Az éves gondolata: egy belső hang állandóan megvonja tőlem az evést, ha egy falatot is merek enni, hizok. Egyszerűen olyan durva belső ellenállás van az evéssel kapcsolatban hogy a fogyás akarata teljesen legyőzi az éhséget.(de már nem is vagyok sokszor éhes)

Borzasztóan felek az elhizastol, ha eszek, akkor jobban ártok magamnak mint ha nem eszek. Hiszen ha nem eszek, szépen jönnek a mínusz kilók, de ha eszek csak lelkiismeret furdalásom van.

Három napja nem eszem semmit, csak vízen élek és teljesen elvagyok. Elhatároztam hogy le fogok fogyni. Nem tudom mikor eszek legközelebb, de ha eszek is 100 kcal alatt fogok


Ez mi lehet?


2022. nov. 29. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az hát, és ezt te is tudod.


Tessék, itt a válllon veregetés, eléggé beteg vagy, hogy orvoshoz fordulj. Megérdemled, hogy kigyógyulj ebből.



Hidd el, ezzel hosszú távon élni pokoli, és kiszállni egyre nehezebb.


Persze, eleinte ott az eufória, a kilók csak úgy olvadnak le, a test engedelmeskedik, a koplalástól szinte betépsz. A rituálék, a titkolódzás még izgalmas, hogyan lehet hazudni a szüleidnek, a világnak, magadnak, hogy áhh ez genetika, akármit eszem, nem mennek fel a kilók, hehhehe...


Aztán egy idő után beüt a betegség igazi arca és jön a koppanás.


Elkezd hullani a hajad. A bőröd kisárgul, sápadt és foltos lesz. Állandóan vacogsz, a hőháztartásod fejre áll.

Az arcodon, a karodon, a lábadon megerősödik a szőr.


Le fogsz gyengülni, és képtelen leszel alap dolgokra is, leülni is fájni fog, nem fogsz tudni semmit csinálni.


Az élet elsuhan melletted, a kortársaid pasiznak, megházasodnak, önnálósulnak, dolgoznak, te megrekedsz mint örök tini.

Egyedül maradsz, kivéve talán a többi étkezési zavarost, akikkel csak a démonjaid közösek.


A betegség màr nem új, nincs mit takargatni, a összes ismerős és rokon csak forgatja a szemét.

Hülye rituáléid lesznek, és minden ébren töltött perced a kaja körül forog, minden a számoknak van alárendelve, centik, kalóriák, kilók grammok, órák, napok...


Az élet elkezd elmenni melltted, esetleg a többi anorexiás beteg marad, akivel még lesz közös pont.

Aztán elkezdenek ők is kihullani, eleinte váratlanul, azok akikre nem számítanál. Aztán hullámokban a többiek. Lesznek akik kiszállnak, és a normál életükből kiugorva jönnek bíztatni, hogy lehetne neked is életed, a szenvedést hátrahagyhatod.

Ezen a ponton már mindenképp lesz maradnadó elváltozásod, a csontjaid, a szíved, az emésztőrendszered sosem lesz már a régi.



Szóval szállj ki mielőtt késő, ne erre pazarold az életedet.


Tudom, ez verseny, magaddal és a világgal szemben, ki lesz a legbetebb, ki a legcsontosabb, kinek vannak a legszánalmasabb tünetei.


De hidd el, nem kell neked lenni a legborzalmasabban betegnek, hogy kiérdemeld a segítséget.


Menj el orvoshoz.


Próbálj meg kiszállni. Nem éri meg.

2022. nov. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi a végső cél, milyen súlyt akarsz elérni?


Amúgy úgy néz ki, van esélye bőségesen, hogy anorexiás vagy

2022. nov. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1, azt hiszem megragadtad a lényeget, nagyjából pontosan leírtad ahogy érzek, és már nagyjából minden úgy is van, ahogy leírtad. Már csak a mínusz kilók adnak endorfint, a tanulás se megy már, pedig még szeptemberben jó tanulónak kezdtem, most minden a feje tetejére állt és nem érdekel más csak a csökkenő számok a mérlegen. Valóban betolnék egyszerre rengeteg kaját legbelül, de tudom hogy nem fogom megtenni mert óriási önkontrollom van ezzel kapcsolatban.
2022. nov. 29. 09:35
 4/13 A kérdező kommentje:
#2, Egyelőre a 40-45 kg között szeretnék lenni jövőhéttől de nem tudom hogy azzal meg lennék e elégedve, szerintem lentebb fogok menni. Egyébként azt nem említettem hogy kövérnek tartom magam, és úgy érzem a testem hogy nehéz. Ezért is szeretnék lefogyni
2022. nov. 29. 09:37
 5/13 anonim ***** válasza:

2 hát mi lenne, természetesen minél alacsonyabban, minél sokkolóbbat....


Ez a verseny, magaddal, a számokkal, a többi beteggel, ki tud még rozogább, még pocsékabb állapotba kerülni.


Tök felesleges ez a számháború csajok, próbáljatok nem belegabajodni. Nem olyan jó buli ez mint hiszitek.

2022. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Anorexiás, bizony, és itt nincs megállás.


Vagy enni kezdesz - és fogsz is, előbb-utóbb -, vagy a hatalmas önkontrollod a koporsóig vezet.


ITt nincs köztes állapot. Vagy eszel, és visszahízol normális súlyra, vagy aggid koplalsz, míg belehalsz.

Nem lesz olyan, mint a filmekben (szép, nyugdt), hanem borzasztó fájdalmas, amikor gyakorlatilag az élet is fáj. A csontjaid, az ízületeid, a gyomrod (de mintha késsel szurkálnák)... minden mozdulat, a lélegzet.

Aztán nem bírsz menni (én 34-35 kg-san 5 méter után majdnem összeestem), egy hajmosásnál majdnem elájulsz, és végül meghalsz.

2022. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, mennyi idős vagy, de az írásodból teenager lehetsz. Bárhogy is, most, amikor fejlődik a szervezet, nem kellene megmérgezned magad ezzel. Félő, hogy nem soká maradandó "sebeket" szerzel majd, és lábra is alig fogsz tudni állni. Utána jön a korház és a 2 éves rehab.

Próbálj ennek elébe menni és megakadályozni ezt.

2022. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Ja, és a károsodásokról ne is beszéljünk.


Én egész jól megúsztam, "csak" a gyomrom maradt szr, de szerencsére minden más értékem jó.


Az emésztésem viszont kuka.

Gyakorlatilag minden nap fáj. Ha új ételt eszek, akkor jobb lenne meghalni, olyan görcseim vannak.

Sohasem lesz a régi. Sohasem ehetek meg egy szelet bármit büntetlenül, fájdalom nélkül.


Neked is ez lesz a vége. Minél tovább csinálod, annál inkább tönkremész benne, és az, hogy én pl felépültem szinte maradéktalanul, nem jelenti azt, hogy te is.

2022. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es, teljesen mindegy, mit mondunk, egyébként.


Majd nála is eljön a pont - jó esetben -, ahol ÉLNI akar, nem vegetálni és a halállal szórakozni.

Ha nincs szerecséje, akkor pedig belehal az étkezési zavarába :(

2022. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Valahol hallottam, hogy az anorexia halálozási aránya 6%. Szóval sajnos hosszútávon ez életveszélyes probléma is lehet.


Azt ne feledjük, hogy a koplalással a szervezet nem fogy, hanem gyengül. A kettő között hasonlóság, hogy a kg-k mennek le, de baromi nagy difi, hogy a koplalásnál a szervezet nem csak a zsírt, hanem az izmot is elégeti, így válsz egyre erőtlenebbé, s elérve egy pontot, az agy nem kap elég tápanyagot, akkor leállíthat egyes, nem létfunkciókat...

2022. nov. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!