Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiának számít, ha...?

Anorexiának számít, ha...?

Figyelt kérdés
Szerintetek anorexiás vagyok, ha már egy lassan 1 éve nem nagyon eszek, mert hiába éhes vagyok és enni akarok, de ahogy ránézek a kajára vagy érzem a szagát vagy el kezdem enni hányingerem van és amm fél év alatt fogytam 16 kilót aztán utána minden jó volt és 4 hónap alatt vissza tudtam hízni 3 kilót aztán most megint kezdődik. Minden barátom szerint anorexia de mindenhol az van az anorexiáról kiírva, hogy azért mert dagadtnak látja magát meg minden meg hogy hánytatja magát de nekem egyik sem. És nem tudom hogy akkor ez most anorexia vagy sem

2022. okt. 17. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is anorexia, de súlyos pszichés étkezési zavar. Irány a szakember!
2022. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hánytatás nem kritériuma az anorexiának. Az bulimia, vagy ha nem előzi meg falásroham, akkor purgáló típusú anorexia.

Evészavar az biztos. Az, hogy anorexia-e attól függ, milyen BMI-d volt, miután 16 kilót fogytál, és milyen BMI felett látod magad kövérnek. Ha normál súllyal kövérnek látod magad, akkor anorexia. Ha valóban túlsúlyos voltál, és normál súlyra fogytál le, nem akartál volna tovább fogyni, akkor egyéb típusú evészavar. Vagy ha nem azért akarsz fogyni, mert kövérnek látod magad, hanem mondjuk sikerélményt okoz.

2022. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

keress rá az ARFID evészavarra, lehet, hogy neked az van, persze ne diagnosztizáld magad.

olyanok a tünetei, mint az anorexiának, viszont nem a testképből fakadó problémák miatt alakul ki.

2022. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem az anorexiások azért nem esznek mert úgyérzik jól magukat. Ha ennének akkor marha nagy büntudatuk lenne. Tapasztalat igazából már egy idő után nincsen céljuk csak félelmük hogy hízni fognak. Elalvás előtt azon jár az agyuk hogy másnap reggel mitfog mutatni a mérleg. Az anorexiások próbálnak elszigetelve élni távoltartani maguktól az embereket a szereteiket barátaikat hogy véletlenül sem kelljen leülni enni vagy akármi ami az evésről szólna.
2022. nov. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!