Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek kezdek anorexiás...

Szerintetek kezdek anorexiás lenni? Vagy ez nem az?

Figyelt kérdés
20 év alatti lány vagyok, 160 cm magas, 55 kg. Mindig is dagadtnak gondoltam magam. De az utóbbi pár hétben sokkal kevesebbet ettem, és már nem eszek húst sem. Mindennek megnézem a kalóriáját, számolgatom . Pár hete vettünk egy farmernadrágot, ami akkor feszes volt rajtam de ma felvettem, és konkrétan lógott rajtam, lecsúszott.. Ha eszek egy kis mennyiségű egészségtelen ételt közben szól egy hang a fejemben, hogy szánalmas vagyok, utána pedig bűntudatom van. Rágom a körmöm, tépkedem a hajam. Én szerintem nem vagyok sovány(sőt) de édesanyám mindig azt mondja, hogy egyek már, mert hogy sovány vagyok. Miközben vastagok a comjaim, nagy a hasam. Dagadtnak érzem magam. Mindig pulcsiban vagyok, mert fázni szoktam 28 fokban is. Sokat rágózok, napközben nem sokat eszek. Kezdek ankrexiássá válni? Mi a teendőm? Utálom magam, az önbizalmam nulla. Segítség.

2022. okt. 15. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Nehezemre esik megerteni, miert nem elvezed az evest. Az a vilag harom legjobb dolganak egyike. Hust meg egyel, mert anelkul elbutulsz mint a vegak.


Kerd pszichiater segitseget. Van TB-s is.

2022. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem eszek húst, mert nem kívánom, utána meg rosszul vagyok tőle.
2022. okt. 15. 18:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg keress professzionális segítséget, ebből egyedül jó eséllyel nem mászol ki.

(A húst én sem szeretem, pedig én 15 kilóval nehezebb vagyok nálad.)

2022. okt. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És szerintetek kezdek anorexiás lenni? Vagy ez vmi más?
2022. okt. 15. 19:06
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

A rossz étrended nagyban hozzájárul a mentális állapotodhoz. Nem lepne meg, ha mindig fáradt, figyelmetlen és ingerült lennél.

Sajnos ez egy ördögi kör. Nem tudom, hogy mennyi kalóriát és milyen tápanyagokat viszel be egy nap, de a hús mellőzése nem egy jó döntés, hogyha nem pótolod valami mással.


Teljesen normális ehhez a magassághoz az 55kg. A visszahízás nem egy gyors folyamat, ami néhány nap alatt történik, szóval szerintem egyenlőre hagyj fel a kalória nézegetéssel.

Ebben a korban még előnyösebb, ha inkább a porció méretét figyeled. Ha annyit eszel, amennyi még pont jól esik és mellette sportolsz, akkor nincs mitől félni.

2022. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Súlyra még nem vagy anorexiás, de gondolkodásra, viselkedésre, táplálkozásra már igen. Még időben kérj szakembertől segítséget, mielőtt még jobban belekerülsz ebbe a betegségbe, és még rosszabb állapotba kerülsz. Onnan már nehezebb gyógyulni. Ha nem eszel húst, az önmagában nem baj, de táplálkozz egészségesen, változatosan, egyél annyi kalóriát, amire szüksége van a szervezetednek! Egyébként valószínűleg anorexia tünete, hogy nem kívánod a húst. Elég jellemző, hogy kizárnak élelmiszer csoportokat és egyre kevesebb félét hajlandók megenni.


1-es, szerinted mi a 3 legjobb dolog az életben? Evés, (gondolom) szex, és még mi?

2022. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem igen merek másoknak beszélni ezekről. Félek.

Gimiben is folyton szorongok,félek, hogy mikor szól be újra az egyik hülye osztálytárs.

2022. okt. 15. 19:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fog erőltetni a pszichológus. Ha nem akarsz valamiről beszélni, akkor nem muszáj. Ne kell aggódni; meg van a szakembereknek a módszere arra, hogy kényelmesen érezd magad mellettük.
2022. okt. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem minden pszichiáter phasz, de nélkülük nagyon nehéz.


Ha gondolod, írhatsz privit (nem szexre vadászó férfi vagyok :D), mert ezeken én is átmentem.


Titkolózás, félelmek - a környezet reakciójától > na, ezt hagyjuk is, és magamtól. A hízástól, a többiek véleményétől.


Az én pszichológusom (az első) egy kalap szrt nem ért, fogytam, fogytam... végül majdnem meghaltam, mire átkattant a fejemben minden.

2022. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az adatok(súly, magasság) alapján ez még nem számít anorexiának, a gondolkodásod kezd olyan lenni, ha 40 kg alá megy a súlyod, orvosi szempontból akkor leszel anorexias. De attól még messze vagy nyilván.
2022. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!