Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy vigyek be napi 120 gramm...

Hogy vigyek be napi 120 gramm fehérjét?

Figyelt kérdés
Csak menzakaját tudok enni arra van pénzem, főzésre nincs időm. Otthon edzek. Célom hogy kicsit izmosabb legyek. 62 kg vagyok. Összeszámoltam a menzakaja és a szendvicsek összetevői alapján jobb napokon 70g fehérjét viszek be átlagosan. Tojást és tejet és sajtot nem ehetek/ihatok.

2022. nov. 29. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne csak a töködbe vidd, az úgy nem lesz jó!
2022. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

62 kilósan hova kell neked 120 gramm fehérje? 90-100 gramm fehérje bőven elegendő lenne neked. Te gyakorlatilag három darab fekvőtámasztól is nőnél, izmosodnál, úgyhogy a te fejlődésed nem a 120 gramm fehérjén fog múlni, arra mérget vehetsz. Egyébként meg tessék, itt egy tízes lista azokról az élelmiszerekről, amik elérhetők és grammonként a legtöbb fehérjét tartalmazzák:

[link]

2022. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
70g nem is rossz. Amúgy csinálj pörköltet és dobozold be, egyél földimogyorót, mogyoróvajat.
2022. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én tegnap tudod mit csináltam reggelire?


Volt itthon pápai füstölt főtt karaj, ilyet lehet venni a boltban, de bármilyen más hús, esetleg sonka is jó (ebben 109 kcal volt/100g)

Ebből szeltem és kevés olajon megpirítottam, mikor már megpirult dobtam mellé hagymát, fokhagymát csilit, aztán felvertem 5 tojást amit beleöntöttem.

Végül kész lett és ketchuppal bekanalaztam.

Az egészet kb. 10 perc volt megcsinálni, finom is volt, kb. 5-600 kalória volt benne max. és 70g fehérje.

2022. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
#4 vagyok, ezt amúgy hagymás sonkás rántottának nevezik. És létezik sajtos verzió is, amikor még pluszba sajtot is tesznek bele, úgy +90g fehérje lett volna benne, ha tettem volna bele sajtot is.
2022. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Most olvasom, hogy tejet/tojást/sajtot nem ehetsz. Akkor teszel bele helyette babot/lencsét, a hüvelyesekben is sok a fehérje, nyílván így kevesebb lesz mint tojással.
2022. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!