Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Újra, ès újra belebukom az...

Újra, ès újra belebukom az èletmódvàltàsba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fogyni is szeretnèk,3-4 kg-ot, de nem ez a fő cél, hanem van némi egèszgügyi problèmàm, hormonális gondok. Ebből a szempontból jó lenne tartani gyakorlatilag egy minden mentes ètrendet, vagyis glutén, tej, tojàs, ès szinte cukormenteset. Húst màr lassan 10 ève nem eszem, vagyis kb. 2 ève, halat màr időnként szoktam. Egyszerűen mindig belebukok ebbe. 1 hétig nagyjából megy, magamnak készítek szinte mindent. Aztán hétvégén minden borul, olyankor egészségtelen, cukros, tejes dolgokat is eszem..:( Ennek főként az az oka, hogy a szüleimmel èlek egy házban,ès apukám folyton hoz haza valami èdessèget, pedig màr többször kértem, hogy ne, de àllandóan etetnènek, pedig màr nagyon nem vagyok gyerek. Ès nem tudom megàllni, hogy ne egyem meg, amikor van itthon valami ilyesmi. Laktózèrzèkeny vagyok, egyèbkènt, ès ezért sem kellene ennem tejterméket, de a glutént a legnehezebb kibírni a számomra. Az a baj, hogy főként a menstruációm előtti egy hétben felfalnèk mindent is, kb..:/ Ès persze pont az olyasmiket kívánom, amiket nem szabadna, ès hiába csinálok helyette egészségesebb èdessèget pl.,az sem jó. Mennyi időt kellene kibírnom, hogy àtlendüljek, ès màr ne kívánjam ezeket?

Előre is köszönöm!


2022. dec. 3. 15:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Miután megeszem ezeket, természetesen mindig megbànom, ès szörnyű bűntudatom van..
2022. dec. 3. 15:36
 2/14 A kérdező kommentje:
Ès az a legnagyobb baj velem, azt hiszem, hogy kèptelen vagyok mértéket tartani. Ha màr egyszer valami borul, boruljon minden. Ès ez nagyon rossz, tudom.
2022. dec. 3. 15:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egyet hagyj el. Drasztikus váltásnál esélyed sincs szinte. Az elhagyást is csak fokozatosan. Egyél csokit, de csak 1 sort maximum. Aztán tedd el holnapra. Vagy oszd meg valakivel az esti TV-zés közben, vidd be kollégáknak/barátnőknek.
2022. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Èrtem, köszönöm. Igyekszem akkor így csinàlni. Jó lenne nagyon egy dietetikus, egyèbkènt, mert úgy èrzem, az nagy segítség lenne, ha valaki megmondanà, hogy mit ehetek, ès mit nem.
2022. dec. 3. 16:07
 5/14 A kérdező kommentje:
De akkor úgy érted, pl.,hogy a tejtermékeket mindet egyszerre hagyjam el, vagy ott is, csak külön-külön? Köszi, előre is!
2022. dec. 3. 16:10
 6/14 anonim ***** válasza:
A szorongás miatti stressztől nem megy.
2022. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Úgy èrted, hogy emiatt szorongok, hogy tartanom kellene a diètàt, ès nem megy?
2022. dec. 3. 17:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem erre gondoltam. Milyen diétát kellene tartanod? Ki diagnosztizált és mivel?
2022. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Laktózèrzèkenysèggel, doki. Inzulinrezisztenciq is van, igazából..:/ Az is orvosi diagnózis. Borzalmas vágyó, hogy mègsem tartom be. 😔 Meg vannak gondok a pajzsmirigyemmel is, göbös, ès több csoportban is olvastam màr, hogy sok mindenkinek segített az èletmódvàltàs.
2022. dec. 3. 20:34
 10/14 A kérdező kommentje:
*vagyok*
2022. dec. 3. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!