Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor teljes elhagyása tapaszt...

Cukor teljes elhagyása tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egyeltalán nem fogyás a célom, rendszeresen sportolok, viszont gondolkozok azon,hogy teljesen elhagyom a mesterséges cukrokat/termékeket. Sok helyen láttam,hogy pozitív hatásokat tapasztaltak. Kiváncsi vagyok, hogy esetleg van itt is olyan, aki teljesen elhagyta ezeket. Mik a tapasztalatok?:)

2022. dec. 11. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Igen, nehezebben hizok, kicsivel tobb energiam, de sztem mert eletmodot valtottam. Tobb zoldseg
2022. dec. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
A szervezeted minden elfogyasztott szénhidrátból glükózt alakít, ugyanis csak ezt a monoszacharidot képes kezelni. A kristálycukorból, a csokiból, a péksütiből, a rizsből, a zabból, a paprikából, mindegy miből, glükózzá, alapvető aldohexózzá bontja azt a szervezeted. Ergo a hozzáadott cukrok elhagyása azért nem fog semmilyen érezhető fiziológiai hatást eredményezni magában, mert ez dietetikailag értelmezhetetlen, ugyanis minden szénhidrátból cukor keletkezik. A hozzáadott cukrok elhagyása szimplán azért lehet fontos, mert felesleges kalóriák, illetve azért, mert a hozzáadott cukor semmilyen mikrotápanyagot nem tartalmaz, szimplán csak cukor. Ráadásul a hozzáadott cukrokat a legtöbbször édességek, rágcsák, egyéb ultrafeldolgozott vackokból visszük be, amiknek elhagyása nem a cukor miatt fontos, hanem mert ezen élelmiszerek összetevő listája hosszabb, mint egy Kosztolányi regény, ugyanis ezek műanyag szarok. Ezeknek elhagyása hosszútávon okozhat fiziológiai pozitívumot, ugyanis az ultrafeldolgozott élelmiszereket a kutasások számos egészségügyi kórképpel hozták már összefüggésbe.
2022. dec. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem volt egy ugyanilyen kérdés pár napja?


A gyors felszívódású szénhidrátok elhagyásának lehet érezhető hatása, kevésbé fog ugrálni a vércukorszinted. De ebbe a méz is beletartozik pl., ami nálam cukor kategória, de nem tudom, te beleértetted-e. A finomliszt pedig csak kicsit lassabb felszívódású, majdnem ugyanazt okozza. A cukor kismértékű fogyasztásához képest pedig nincs érezhető előnye a teljes elhagyásnak.

2022. dec. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3-as is írta a finomított cukor problémája, hogy nagyon erős inzulin választ vált ki, ugrál a vércukrod. Ez vezethet kimerültséghez, meg egyéb fizikailag is érezhető dolgokhoz. Azonban, ha pl egy kenyeret eszel sok zöldséggel, magas hústartalmú felváhottal, akkor máris másabb a leányzó fekvése, mert nem pusztán könnyen emészthető szénhidrát kerül a szervezetedbe, hanem rost, fehérje, és némi zsír is. Minél kiegyensúlyozottabb ezeknek az aránya, annál jobb energia szempontból. Tovább leszel aktív, energikus.

Visszatérve a finomított cukrokra, ha nem is nullára, de érdemes ésszerű keretek között tartani a bevitelt, tekintve, hogy IR-t okozhat, plusz tényleg energikusabb leszel, ha az étkezésed kiegyensúlyozott, amiben a folyton ugráló vércukor nem segít. Ettől függetlenül egy családi étkezéskor semmi bajod nem lesz egy szelet sütitől, vagy alkalmanként egy csokitól, de napi szinten szerintem nem egészséges.

2022. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!