Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidep gyógyszer elhagyása...

Antidep gyógyszer elhagyása utáni szívritmuszavarról tapasztalatokat szeretnék ?

Figyelt kérdés
Elhagytam viszonylag gyórsan , a vérnyomásmérő jelezte , volt ekg - ott nem látszott , majd 24 órás ekg ott se , közbe visszavettem a gyógyszert mert elvonási tünetek is voltak , milyen ritmuszavar lehetett , már elmúlt vagy fennálhat még?

2021. nov. 20. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az elhagyása miatt nem pánik szerű tünet volt ?

Mire szedted? Milyet ?megfelelően lassan orvosi ell

Mellett hagytad el?

2021. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

20mg rexetin antidepresszáns

Gyorsan 2 hét alatt tettem le.

Szorongásra és pánikra szedtem.

A vérnyomásmérő jelzett ritmuszavart. Csak olvastam hogy ilyen szokott lenni elhagyáskor , csak az nem tiszta milyen tipusu ritmuszavarra gondolnak a beszámolóba. Nekem volt ekg akkor , meg 2 nap múlva , meg újre ekg , meg 24 órás ott nem volt semmi.

2021. nov. 20. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Az is fontos infó lenne meddig szedtem.mert ha csak max egy ho akkor nm olyan nagy baj.de elég felelőtlen ilyen hirtelen abbahagyni,sokan nm tudják de akár pszichozist is okozhat egy antidepi hirtelen abbahagyasa.es igen, okozhat változást a vérnyomásban is. meg nm tudjuk hány éves vagy,egy 25evesnek mondjuk valószínű könnyebb regenerálódni mint egy 60evesnek. Igyál sok vizet,sok pihi,de mozoghat is,de a magnéziumot multivitamint toljad.a galagonya jó a szívre még.es aludj sokat.
2021. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
36 vagyok de már visszavettem , 14 éve szedem
2021. nov. 20. 21:21
 5/5 anonim ***** válasza:
ha véglegesen el akarod hagyni és a doki is leokézta, akkor nagyon kevéssel kell csökkentgetni, és azt hetekig úgy szedni. pl. 20 mg-ról először 2,5-al kevesebb 3hétig, vagy amíg az elvonási tünetek lecsillapodnak, ha nem érzed jól magad akkor 1mg-al. csak ekkor van esély a nem visszaesésre, magyarán ha hirtelen elhagyás kb. egyenlő a visszaeséssel és még rosszabb lesz mint mielőtt elhagytad volna. kemény szerek ezek. ismerősöm is kb. 8hó lesz mire lerakja a gyógyszert, tapering-nek hívják. magyar oldalakon nem is lehet róla normális infót szerezni. óvatosan kell lerakni ha tényleg le akarod rakni véglegesen, főleg h ilyen sokáig szedted. és ha elkezdenéd akkor írj egy naplót, hogy hogy szeretnéd ütemezni és írni mik a mellékhatások. pl. az ismerősnek az vált be , csökkentés után fájdalomcsillapítóval tudott aludni, de már a 8. napon elhagyta és ezután két hétig tartotta a csökkentett állapotot és utána megint csökkentés és megint három hét hozzászokás a csökkentéshez. most röviden írtam le. de több fajta tapering van. szerintem ez a legjobb. de kutass utána. angolul sok infó van róla.
2021. nov. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!