Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elhatároztam, hogy egészségese...

Elhatároztam, hogy egészségesen szeretnék élni eddig se dohányoztam és nem ittam alkoholt. Vidékiként tudok minőségi húst és zöldségeket enni. A Cukrot le cseréltem Nyírfacukorra jó ez így?

Figyelt kérdés
A kenyér és a tej helyet tudtok mondani valami helyettesítőt nem a fogyás a cél az egészségesebb életmód? vagy még mire kell odafigyelni ?
2018. máj. 13. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen
2018. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én olvastam valahol, hogy a nyírfacukor se az igazi... Meg a mesterséges édesítőszerek sem. Ha nagyon szigorúan vesszük, akkor csak a sztívia okés, meg esetleg a méz.


Kenyérnél szerintem csak a mennyiség a kérdés, már ha nem vagy gluténérzékeny, mert akkor ugye evidensen csak a gluténmentesek jöhetnek szóba. A szénhidráttartalma elég magas (ráadásul a rosszabbik fajta, a gyorsan felszívódó), szóval nem jó túl sokat enni belőle.

Nagyon reklámozzák a teljes kiőrlésű gabonákat, mások szerint azok sem sokkal jobbak... Szóval nem könnyű kiigazodni. De vannak pl. a puffasztott rizsszeletek meg hasonlók, amikkel próbálkozhatsz kenyér helyett.

A tej szintén kérdéses, igazából a benne lévő hormonok és gyógyszermaradványok miatt tartják sokan rossznak. Állítólag a kisebb gazdaságok által termelt tej jobb, mint a nagyüzemi. Ha viszont "biztosra akarsz menni", akkor vannak növényi tejek (pl. kókusz, rizs, szója), csak ezek nagyon drágák.

2018. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ régen volt lehetőségem tehén tejet inni de sajnos már nem és így marad kókusz tej :) Próbáltam már a stiviat nekem nem jött be annyira mint a nyírfacukor :) Kenyér helyet rizsszeletet és az exudalt ha jó írtam kenyeret gondoltam. Tk kenyér azért nem gondolom jónak mert ugye bár elég sok vegyszert használnak és azért valamennyire meg marad a gabona szememben és tk kenyerekben meg a teljes gabona szem benne van nem ?
2018. máj. 13. 20:26
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Egészségesen étkezni, vagy egészségesen élni? A kettő nem ugyanaz. Az egészséges étkezés változatos, tápanyagdús és semmiképp nem ragad le egyetlen élelmiszercsoportnál.


Az egészséges életmód magában foglalja:

- Egészséges étrend

- Rendszeres testedzés

- Stresszkezelés

- Helyes és kiegyensúlyozott bioritmus

- Káros szokásoktól mentes életmód


Ha ezek mind megvannak, akkor mondható valakiről, hogy egészségesen él. Erre gondoltál?

2018. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam bar neurobibromatozis beteg vagyok egészséges teljes mértékben nem leszek dolgozók es tanulók így néha streszelek ennek hatásra el kezdtem edzeni es futni.
2018. máj. 13. 20:38
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

"Kenyér helyet rizsszeletet és az exudalt ha jó írtam kenyeret gondoltam."


Extrudált.

De igen, az az, én is arra gondoltam.


"Tk kenyér azért nem gondolom jónak mert ugye bár elég sok vegyszert használnak és azért valamennyire meg marad a gabona szememben és tk kenyerekben meg a teljes gabona szem benne van nem ?"


Stimmt.

2018. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó úton jársz.

Nyírfacukor (xilit) vagy eritrit viszonylag jó a cukor helyettesítésére, de ezekből is minél kevesebbet fogyasztasz, annál jobb. A méz is hasonlóképpen.

Én tej helyett tiszta kókusztejet használok, de nem fogyasztok belőle sokat (inni nem iszom, csak ételekbe ill. kávéba teszek belőle).

A kenyeret én nem pótolom semmivel, nem igazán hiányzik. Olyan ételeket eszem, amikhez nem kell kenyér. De a rizsszelet se rossz, illetve sokan sütnek maguknak kenyeret számukra elfogadható alapanyagokból, rengeteg recept van a neten.

2018. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazság szerint csak reggeli kávéba rakók nyírfacukrot a nap további részében csak vizet iszok a munkahelyemen van lehetőség leves mellett A és B menüt választani mindig megpróbálom úgy választani hogy jó is legyen bár nem nagy valami a kaja de mégis jó esik a munka és suli közt:)
2018. máj. 15. 19:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Bármit csinálsz akkor sem fogsz örökké élni.De addig is csak sanyargasd magad feleslegesen.Volt az a gyökér Schirilla György.Állandóan arra verte magát hogy milyen egészségesén él aztán feldobta a bocskort 60 évesen.Én 52 éves vagyok.Kórházban még csak látogatóban voltam.Dohányzom iszom is néha de mértékkel.Eszem ami jólesik de nem tömöm magamba ész nélkül.Sportolok is amikor jólesik.Szóval nem kínzom magam feleslegesen.A munkahelyemen rendszeres kötelező orvosi vizsgálat van évente de még soha nem találtak semmi gondot.
2018. máj. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak, Schirilla Györggyel kapcsolatban:

"Szívbetegen született, az orvos azt mondta szüleinek: örüljenek, ha fiuk negyven évet megél. Életkilátásait tovább rontotta a kamaszkorában kapott, akkor gyógyíthatatlannak számító járványos gyermekbénulás."

Ehhez képest a 60 év nem is rossz, főleg ilyen teljesítmények után...

Én az egészséges táplálkozást nem önsanyargatásként élem meg. Finomakat eszem, bár az evés számomra nem elsősorban az élvezetről szól, jó érzés az agyamnak is, ha tudom, hogy minden fontos tápanyagot bevittem aznap. A testmozgás is ilyen, lehet élvezni is, de nem kell túlzásba sem vinni. Viszont nagyon fontos, hogy minden nap mozogjunk egy kicsit, mert amit sokáig nem használsz, az leépül (igaz ez az izmokra és az agyra is), főleg egy bizonyos kor után.

Lehet úgy is élni, hogy semmit nem vonunk meg magunktól, biztosan van pár szerencsés ember, aki így is elél 100 évig. Nekem nem is a hosszú élet a célom, hanem az, hogy ne kelljen valamilyen krónikus betegséggel szembenéznem életem utolsó éveiben, ne váljak mozgásképtelenné, ne szoruljak idősen se mások segítségére és az agyam a halálomig megfelelően működjön.

Én nagyon tisztelem az olyan embereket, mint Schirilla György, ezért sem tudtam megállni, hogy ne reagáljak becsmérlő szavaidra. Ő azért letett valamit az asztalra, és példát mutatott sok ember számára. (Az étrendjével ugyan nem értek egyet, de ez más téma. Lehet, hogy annak is köze volt ahhoz, hogy nem élt még 30 évet.)

7-es

2018. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!