Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez normális? Mit tehetnék ellene?

Ez normális? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Naponta 4-5 liter vizet iszok 6-7 éve. 10-20 percenként iszok, a maximum a fél óra, amit kibírok. A munkahelyen és magánéletben is sok embert zavar, a sok vizelés is. Ha nem iszok a fent említett időszakon belül, akkor hiány tüneteket produkál a szervezetem, és elkezd fájni a fejem, szédülni kezdek és hasonlók. Másoknál látom, hogy órákat gond nélkül kibírnak, amellett a munkát is remekül végzik.


Ők hogyan bírják ki? Hogyan tudnám kihúzni az időt legalább egy órára? Ez egyáltalán normális, utalhat betegségre?



2022. dec. 22. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgök: nem csináltál még terheléses cukorvizsgálatot? Fix, hogy cukorbeteg vagy! Mikor voltál laborvizsgálaton?
2022. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem csináltattam terheléses cukorvizsgálatot. Kb. 4 éve voltam laborban.


Egyebekre nem utalhat? Mondjuk arra, hogy mentálisan lenne valami bajom, és ott kéne valamit kezdeni?

2022. dec. 22. 14:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a 0. lépés, hogy teljes laborvizsgálat, aztán az eredmények alapján a háziorvosod egyből látni fogja, hogy milyen további vizsgálatok szükségesek.
2022. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát, a mentálisnak az esélye 1%, a cukornak meg 99. Ráadásul a rengeteg víz, ha nem váltogatott ásványvíz, felborítja az ionháztartásodat. Holnap, vagy ha ma délutános az orvos, akkor ma kérj laborvizsgálatot terheléses cukorral. Írj vissza, mi lett az eredmény.
2022. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! Miert karos a sok viz? Koszonom.
2022. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert a szervezetben a különböző ionoknak, ásványi anyagoknak egy bizonyos koncentrációban kell jelen lenniük, és ha csak csapvizet vagy olyan ásványvizet viszel be, amiben nincsenek meg ezek az ásványok, súlyos hiányokat fog okozni. De a te esetedben nem az a baj, hogy túl sok a víz, a vízmérgezéshez több kell, hanem hogy a túlzott szomjúság cukorbetegséget jelez.
2022. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kértél laborbeutalót?
2022. dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kértem, de várnom kell másfél hetet...

Vércukormérővel megmértem, és 5,2 értéket írt. Hajnalban ettem utoljára.

2022. dec. 24. 14:55
 9/12 Senior Séf ***** válasza:
45%
Az éhgyomri vércukormérés reggel történik, étkezés előtt. Ha hajnalban ettél fals eredményt ad.
2022. dec. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mennyire fals eredményt?
2022. dec. 24. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!