Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi okozhatja a túlzott gázképz...

Mi okozhatja a túlzott gázképződést? Nem puffadok,nem fáj a hasam,semmi hasmenés, csak a folyamatos gázképződés.

Figyelt kérdés
Érdekesen csak akkor mikor igyekszem kicsit egészségesebben étkezni. Nem eszek péksüteményt,kerülöm a csokit, kevesebb cukrot igyekszem enni.Helyette zabkását, gluténmentes abonett kenyeret eszek. Amikor viszont ettem mindent-mindennel,akkor nem volt gond.
2023. jan. 9. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Sterilizálod a zabkását elfogyasztás előtt ?
2023. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hülyeséget írok, de talán... ez, amikor egészségesebben eszel, az felér egy tisztítókúrával?
2023. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tévedésben vannak azzal kapcsolatban, hogy az egészséges kaják mindenben jobbak. Ez nem igaz. Nem ingadoztatják a vércukrot, általában nem okoznak gyomorsav hányást, viszont némelyik brutális fingást, puffadást és irritációt tud indukálni a benne lévő rostok és emészthetetlen szénhidrátok miatt.

Én egy időben sok zabot ettem, konstans fingással.

2023. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Nem értem mire gondolsz.

Egy éjszakás zabkását szoktam enni,tehát nem főzöm meg. Chia magot, tejet, joghurtot,fehérje port és gyümölcsöt adok hozzá.

2023. jan. 9. 19:56
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Nem tudom,hisz hasmenést,egyéb tüneteket nem okoz. 🤷

2023. jan. 9. 19:57
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

Köszönöm a választ.🙂

Viszont akkor nem tudom mivel tudnám helyettesíteni,vagy esetleg megfőzve kevesebb gondot okozna?

2023. jan. 9. 19:59
 7/13 Gerelyke44 ***** válasza:
50%
Lehet, hogy laktózos vagy. Annak lehet tünete, főleg a tej, joghurt fogyasztása után.
2023. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha megfőzöd kicsit, úgy magasabb lesz a GI-je, de javulni fog a puffadás egyértelműen.

A zab tényleg fingat és amúgy az avasodás miatt sem érdemes nyersen fogyasztani, cseszteti a májat.

2023. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nem tudom,hisz hasmenést,egyéb tüneteket nem okoz. 🤷"


Nem kell ahhoz hasmenést okoznia. Pl a nem tudom milyen teáktól biztosan tudom, hogy van ilyen, hogy sokat pisilsz tőlük. A bélgázt nem tudom, de el tudnám képzelni, hogy ennek lehet valamiféle tisztító hatása, amit a fogyasztott ételek előhoznak.

2023. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor megpróbálom főzve,hátha.

Vagy kihagyom. 🙂🤷

2023. jan. 9. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!