Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez nem evészavar, igaz?

Ez nem evészavar, igaz?

Figyelt kérdés

Állandóan a súlyom miatt aggódom, ha egy kilóval (vagy dekával) többet mutat a mérleg teljesen felháborodok.

Sokszor nézegetem magam a tükörbe, hogy ellenőrizzem magam egy étkezés után.

Minden étkezést követően bűntudatom van kivéve a reggeli után. (de ha azt is skippelni tudom akkor nagyon boldog vagyok)

Gyakran fogmosásnál a fogkrémet is megkérdőjelezem, hogy abban vajon van -e kalória. Hiába nem nyelem le ugye.

Kb. mindennek tisztába vagyok a kalóriatartalmával de mégis van, hogy rengeteget zabálok s utána megöl a bűntudat.

Mindennap összefoglalom mit ettem s mennyit.

Ha választanom kell mindig az alacsonyabb kalória tartalmú ételt választom.


Ez nem evészavar vagy olyasmi, ugye?


2023. jan. 15. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
De ez már eléggé evészavar... Keress fel egy szakembert mielőtt súlyosabbá válik. Most mér nincsenek durva tüneteid, szokásaid, csak az ételhez való hozzáállásodban mutatkozik meg az evészavar, és az is előny, hogy belátod, hogy valami nincs rendben. Így még viszonylag könnyen kimászhatsz belőle. Ne várd meg azt az állapotot, amikor már nem is szeretnél jobban lenni, meg amikor már maradandó problémák alakulnak ki.
2023. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De, ez nagyon hajlik felé. Miért akarod kihagyni a reggelit, hogy elájulj mert leesik a cukrod? Ráadásul még binge eating-ed is van, utána meg mardos a bűntudat.

Ki az aki azon tűnődik van-e kalória a fogkrémben... hogy lenne...

Ne éhezéssel fogyózz.

2023. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez már súlyos evészavar (amikor már a fogkrémtől is félsz, az nagyon nem oké). Keress szakembert.
2023. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es ezt aztán tök feleslegesen írtad ide, egy mentálisan súlyos beteg ember pont nem fog vele foglalkozni :)
2023. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!