Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi kalóriát kell bevinnem...

Mennyi kalóriát kell bevinnem egy nap?

Figyelt kérdés
19 éves, 172 cm magasságó, 89 kg tömegű tanuló lány vagyok. Nagyon szeretnék évek óta fogyni, de nem vagyok rá képes. Mostanában elkezdtem számolni a kalóribevitelemet és 1400-1600 kalória körül alakul ez egy átlagos napon. Ebben benne van a folyadékom (1.5 l), normális táplákozásom és a "nasim" is, azaz minden, amit általában fogyasztok. A kérdésem az lenne, hogy mennyinek kéne lennie a napi kalóriabevitelemnek? úgy érzem, hogy nem fogyasztok túl, még is csak felfele jönnek a kilók...

2023. jan. 15. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából, ez sok mindentől függ, mert minden szervezet más és másként is reagál a táplálékra.


Lehet, hogy neked ez a 1600 kalória szinten tartáshoz elég, szóval értsd: ha ennyit eszel nem fogsz fogyni.


Régen mennyi volt a kalória beviteled? Több ennél? Jól laksz ezzel, fogytál attól, hogy ennyit ettél?


Ezekre válaszolj és tudok segítséget adni, vagyis próbálok, ha be is tudod tartani azt.


A másik, hogy sportra is szükséged lesz, hogy ne menjen vissza rád, és égess kalóriákat. Amitől fogyni fogsz ugye.


Következő, hogy hiába eszel ennyit, ha az szemét amit beviszel. Zsír és szénhidrátból (cukor főként) minél kevesebbet kell bevinned. Ezért, amot eszel a termékek hátulján, vagy csomagolásán rajta van.

2023. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Régen nem számoltam, de kb ennyi volt, kicsit több talán, de passz.

Én nem fogytam, ez a normál napi bevitelem, amivel és bőven jóllakom. Nem sportolok, iskola mellett (iroda jellegűben) dolgozom, hétvégéim ezzel telnek leginkább. Kb heti 3x szoktam valami ugri-bugrit csinálni (Rubint Réka, Grow with Joe...) kb 20 percig.

2023. jan. 15. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Írd le nekem, egy napi étkezésed. Mindent.


Mennyi édességet fogyasztasz? Házi kosztot eszel, vagy gyors kaját többet?


Igazából, ha ennyit eszel és nem fogsz, akkor az alacsony/mérsékelt életmódod miatt van, vagy túl sok szénhidrát, és zsír miatt.

2023. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el ezt a Rubint Réka dolgot, felesleges neked azt csinálni. Neked már az is, nagy szint lenne, ha 5km-et sétálnál, vagy 500 métert kéne futnod egy húzamban. Ha te ledoptál egy jó 10-25 kilót, utána érdemes lenne neki állni, ilyen fajta kardiónak.


De addig, egy jó étrendre lenne szükséged.

2023. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Napi étkezésem: reggelire 2in1 káve vízzel, esetleg 5 db fornettis pogácsa, ebéd vmi főtt étel (házi koszt, egy adag kb), vacsiig szoktam enni almát/narancsot/kivit/ néha (max) egy sor csokoládét, vacsi meg leves/hideg.

Nap közben viszonylag sokat mászkálok-bár persze az sima lájtos séta, de kb 7-8 ezer lépés szokott lenni alsó hangon.

2023. jan. 15. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!