Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi idő megszokni a zöldség...

Mennyi idő megszokni a zöldségeket és a hüvelyesek, hogy ne puffasszon?

Figyelt kérdés

Nem az ízzel van a gond, kifejezetten szeretem az egészséges kajákat. Remek brokkoli, karfiol, kel-félék receptjeim vannak. Szeretek sűtni-főzni. Viszont a gyomromat nagyon megviseli. Nagyon szeles leszek, hasam felpuffad. Azt hallottam, hogy hozzá lehet szokni, de mennyi idő ez, ha mondjuk napi szinten eszek ilyen puffasztó ételeket?


Sokféle gabonát, puha sajtféléket, joghurtot, tojást és időnként halat vagy háztáji szárnyast szoktam enni. Tejet egyáltalán nem iszom, vagy csak növényit. A hozzáadott cukrokat kerülöm.



A vegánok például hogy csinálják, hogy nem puffadnak?



2023. jan. 31. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Puffadnak a vegánok (jobban, mint a normál táplálkozást követők), csak nem reklámozzák.
2023. febr. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzékeny vagy rá, meggebedhetsz akkor is légpárnás leszel tőlük. Ha nem vagy rá érzékeny, az elkészítés módja sokat tompíthatja ezt: pl hüvelyeseknél alap hogy az első főzővizet leöntöd, nagyon sokat segít ebből a szempontból.
2023. febr. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Csabi34 ***** válasza:
100%
Mindenkinél változó az emésztőrendszer adaptációs képessége. Fokozatosan növeld napi szinten a zöldségeket és hüvelyeseket, hogy idővel minél jobban megszokja a gyomrod.
2023. febr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Honnan tudhatom, hogy érzékeny vagyok rá?
2023. febr. 1. 00:36
 5/9 Csabi34 ***** válasza:
64%
Az érzékenység a bélrendszerre ható allergiás reakciót, élelmiszer intoleranciát vagy érzékenységet jelenthet. Az érzékenység jellemző tünetei lehetnek hasi fájdalom, puffadás, hányinger, hányás, hasmenés vagy székrekedés. Ilyen esetben érdemes orvoshoz fordulni kideríteni pontosan mi a baj.
2023. febr. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A leírtak alapján nem hiszem, hogy érzékeny lennék.


Sajnos hajlamos vagy a candidiazisra, de azon pont segítenie kellene a magas rosttartalmú étkezés.

2023. febr. 1. 00:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt ne hüvelyesekkel akard elérni mikor van emésztőrendszerei problémád.
2023. febr. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Csabi34 ***** válasza:
38%

Ha candidiasis-od van, akkor kerülnöd kell a cukrot (amit írtad hogy kerülsz és az jó) és élesztőt tartalmazó ételeket, mert ezek serkentik a Candida gomba növekedését.

Nagy mennyiségű friss zöldséget és gyümölcsöt kell fogyasztani, amelyek tele vannak rostokkal és tápanyagokkal, és segítenek a szervezet méregtelenítésében.


Fehérje forrásokat kell fogyasztani, például húsokat, halakat, tojást és tejtermékeket, amelyek szükségesek a szervezet számára az immunrendszer erősítéséhez.


Koffeint és alkoholt kerülni kell, mivel ezek szintén serkentik a Candida gomba növekedését.


Érdemes probiotikus élelmiszereket fogyasztani, mint például joghurtot, kefirt és kimchit, hogy javítsák a bélflóra egyensúlyát és megelőzzék a Candida gomba túlsúlyát.

Szerintem megleszel kis mennyiségű hüvelyessel is.

2023. febr. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1-esnek üzenném, hogy vegán vagyok és nem puffadok, mindenevőként viszont puffadtam, nyilván majd azt állítod, hogy hazudok, bár nem tudom mi okom lenne rá... :D Nekem amúgy olyan 3 hét volt, miután már nem puffadtam, de tényleg nagyon sok hüvelest eszem. Ma már semmilyen extra puffadást nem okoz és 100x jobb az emesztésem is. Szerintem egyebként egyénenként eltérő lehet + te nem vagy vegán, így az is számít.
2023. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!