Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A túl sok rostbevitel okozhat...

A túl sok rostbevitel okozhat fáradtságot?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a belekben nehezebben szívódnak fel a tápanyagok. Vagy épp hogy nem növeltem eléggé a folyadék-bevitelt.


Napi 3 nagy adag saláta lemegy. (Mellette mást is eszek nyilván. 2200 kcal körül összesen)



2023. febr. 3. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármi okozhat bármit, de nagyon kicsi annak az esélye, hogy pont az étkezési rost okozna nálad (vagy bárkinél) fáradtságot.
2023. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Alszol eleget?
2023. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Alszom eleget, igen.

Viszont azt is észrevettem, hogy ha növelem a folyadékbevitelt utána sokkal élénkebb vagyok.


Emiatt pl dehidratációra is gondoltam.

2023. febr. 3. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Az nem a rostok miatt van, hanem mert nem iszol eleget. De azon könnyű segíteni.
2023. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból igen, ha megdobja a B-vitamin szintjét és háztartását. Én így jártam rostdús étrenddel, kis ideig fáradékony voltam és fájt a fejem tőle. Csak azért tudom, mert immunbetegség miatt mentem vérvételre. Pislogtam is, hogy nagy baj helyett túl sok B-t találtak a véremben. De sajnos eléggé válogatós a táplálkozásom és a rostdús átállásom mellett pont B-dús ételeket eszek. Az új étrendemről meg azért nem akarok lemondani, mert 16 kilót ledobtam és tartom magamat ott. Úgyhogy nem tudok ezzel mit csinálni. :D
2023. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!