Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki egyáltalán nem eszik...

Aki egyáltalán nem eszik kenyeret/pékárut az mit eszik reggelire/vacsorára? Mennyi az ideális napi rostbevitel és ezt mivel lehet fedezni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
müzli, zabpehely, egyéb ilyen magvak....
2022. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Ideális rostbevitel noknek 25 gramm, ferfiaknak 30

Teljes kirolesu pekaruval, zabbal, korpával legkönnyebb fedezni. Illetve az alacsony víztartalmú zöldségek

Hüvelyesek (zoldborso, csicseri, lencse, bab, sargaborso)

Utifumaghej hozzaadasa etelekhez


En eszem kenyeret, nem.is keveset (házi kovászos teljes kiorlesu) szoval abban nem tudok segiteni

2022. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Mindenfélr gabonában is van, pl rizs, bukvur, köles stb
2022. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Én reggelente 2 kanál lenmagpelyhet elkeverek vízben, és kb 5 perc múlva megiszom.

Emellett napi 600 g zöldséget megeszek, ennek felét nyers saláta formájában.

Amúgy csicseriborsó, lencse, bulgur, hajdina és köles az amit még eszek, de ezekből csak napi egy adagot (nyersen mérve 40-50 g).

Reggel tojást eszem zöldséggel, vagy egy salátát tonhallal vagy feta sajttal. Ritkábban tojásban elkeverek zabpelyhet, és úgy sütöm meg.

Kenyeret nagyon ritkán eszem, nem azért, mert az nem egy jó táplálék, hanem mert nagyon szeretem, és sajnos nem tudom magamnak határt parancsolni benne. Ezért csak akkor eszem, ha túrán vagy biciklitúrán vagyok, egyszerűbb 1-2-3szendvicset vinni.

2022. aug. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Ugyan azt amit kenyérrel ennék. Pl párizsit, virslit, tojást, vagy joghurtot. Akármit. Én nagyon ritkán eszek kenyeret. Kb havonta 1 szelet, de az is csak ha szendvicset kivánok. Nem helyettesítem semmivel.
2022. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Reggelire zabpelyhet szoktam enni, vacsorára pedig valamilyen salátát
2022. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Kávé tejporral, tejjel, laktató, gyümölcsöt, vagy joghurtot, kefirt, szalámi, sajt, tojás, zöldséggel ,tea, mindezzel már jól lakik az ember.
2022. aug. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Joghurtot zabpehellyel, zabkását, vagy zabpelyhet összekeverek tejföllel/joghurttal, almával, tojással, kis olajjal, mézzel és fahéjjal és 5 percre beteszem a mikróba.
2022. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Savanyított káposzta, főtt cékla, tejsavas erjesztéssel készült egyéb savanyúságok, általában zöldség és gyümölcs, de a főtt krumpli is megfelelő (héjastól).
2022. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően szoktam néha enni kenyeret, ha pedig a saját sütésű kekszeim, sütijeim pékárunak számítanak, akkor azt minden nap. De egy időben teljesen kihagytam, néha most is tartok szünetet. Olyankor nem helyettesítem semmivel, ahogy fent is írták. Zöldség, és hús, vagy húskészítmény. De pl a bulgursaláta ideális lehet reggelire, vacsorára is, mostanában nagyon szeretem, de ehetsz sima salátát is, ha érzékeny a gyomrod, akkor inkább csak reggelire. Vagy zabkása. Illetve ahogy írtam, zabkekszet is szoktam csinálni (darabonként 1-2 g cukor van benne, ami annyi rost mellett kb elvész). Illetve most répatorta muffint csináltam harmad annyi cukorral (egy db-ban így 3 g lett), mint ami alapból a receptben van, és mogyoróvajjal eszem reggelire, fehérjashake-kel. De én imádok édeset reggelizni, pláne, mivel reggel edzek, ahhoz pedig kell egy kis energialöket.

Rost leginkább tk lisztből készült pékárukban, zabban, korpában, bulgurban, olajos magvakban, chia magban, sok más magban, zöldségekben és gyümölcsökben vannak. Én majdnem minden felsoroltat eszek egy nap alatt, így nem szoktam számolgatni külön.

2022. aug. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!