Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meddig tarthat, míg újra...

DanSmith07 kérdése:

Meddig tarthat, míg újra rendbejön az emésztésem?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1.5 hónapja egy reggelen elkezdtem puffadni, és sajnos ez az állapot még most is fent áll. Ezenkívül enyhe székrekedésem is van. Eleinte nem tudtam, mi lehet a probléma, de most így visszagondolva, és utána olvasgatva a témának rájöttem, hogy baromi sok rostos ételt fogyasztottam. Nagyjából csak magas rosttartartalommal rendelkező kajákat (pl. gyümölcs-zöldség, magvak, teljes kiőrlésű élelmiszerek stb...) A napi ajánlott mennyiséget szerintem sokszor többszörösen is átléptem, képes voltam akár két tálnyi gyümölcsöt, zöldséget is megenni estére különböző magok és diofélék kíséretében. Kb 1 hónapja fordultam orvoshoz, ott Tisasen-t írtak fel. Mondhatni, volt hatása, de visszaállt ez az állapot. Most 2x10ml Laevolac szirupot iszok naponta, bízva a hatásában. Mindig is az egészséges táplálkozás lebegett a szemem előtt, sajnos igencsak túllőhettem a célon, ami a rostbevitelt illeti. Orvoshoz nem szeretnék menni, hisz van most nagyobb bajuk is. De tőletek kérdezném: Mennyi idő, míg újra rendbejön az emésztésem, elmúlik a puffadás, megszűnik a nehéz székelés? Próbálok pozitívan állni a dolgokhoz, de néha elragad a melankólia ezen állapot miatt. Előre köszönöm a válaszokat! (17F)

2020. márc. 30. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Néhány hét. Arra figyelj h rengeteg folyadékot fogyassz, mert valószínűleg a sok rost kevés folyadek okozott szekrekedest és puffadást .
2020. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tanácsot!
2020. ápr. 11. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!